Zamknij
REKLAMA

Starostwo za ciasne na sesję. Rada Powiatu Leszczyńskiego pojechała na wieś

11:56, 13.05.2020 | JAC, fot. JAC
Skomentuj
REKLAMA

Aktualnie tylko troje mieszkańców powiatu leszczyńskiego na potwierdzenie zakażenia koronawirusem. Radni jednak nie bagatelizują zagrożenia. XXIV sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego odbyła się z zachowaniem środków ostrożności.

Sala sesyjna w Starostwie Powiatowym w Lesznie jest dość ciasna, a ponadto aktualnie jest remontowana, dlatego przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk zaprosił radnych na obrady do sali wiejskiej w Nowej Wsi w gminie Rydzyna. Sporo tam przestrzeni, dlatego radni oraz inni uczestnicy sesji mogli siąść w sporych odległościach od siebie. Ponadto większość zebranych użyła przyłbic i maseczek.  

Starosta Jarosław Wawrzyniak poinformował radnych, że w powiecie leszczyńskim na chorobę spowodowaną koronawirusem zachorowało w sumie 11 osób, z czego 8 już wyzdrowiało. W 14-dniowej kwarantannie przebywa aktualnie 75 osób, ale w okresie szczytowych (16 kwietnia) grono to liczyło aż 213 osób.

Starosta poinformował też radnych, że na razie nie udało się zakupić respiratora dla leszczyńskiego szpitala, na co z powiatowej kasy przeznaczono 130.000 zł, gdyż dostawca już dwukrotnie przekładał termin realizacji zamówienia.

Głównym powodem zwołania rady było podjęcie kilku uchwał porządkujących sprawy budżetowe w związku z planowanymi inwestycjami. Największe, które mają wystartować w najbliższym czasie, to modernizacja 800-metrowego odcinka w Krzycku Wielkim, drogi Gołanice - Jezierzyce Kościelne oraz drogi w Krzemieniewie.   

(JAC, fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz