Nie przegap

Zamknij

Tabliczka wprowadza ludzi w błąd. Dla seniorów to duży kłopot (zdjęcia)

JAC. fot. Jacek Kuik 11:52, 24.06.2026 Aktualizacja: 14:01, 24.06.2026
1 Tabliczka wprowadza ludzi w błąd. Dla seniorów to duży kłopot (zdjęcia)

Przy ul. Słowiańskiej 26 w Lesznie nadal znajduje się duża tablica informująca o godzinach otwarcia placówki pocztowej, choć od pewnego czasu poczta działa już w nowej lokalizacji przy ul. Bolesława Chrobrego 45. Na problem zwrócił uwagę leszczynianin Mirosław Piklikiewicz.

– Sprawę rozwiązałoby naklejenie na dużej tablicy wyraźnej informacji o przeniesieniu poczty. Jak się dowiedziałem, sama tablica ma pewną wartość zabytkową i nie może zostać usunięta, ale odpowiednią naklejkę po pewnym czasie można byłoby zdjąć – mówi pan Mirek.

Jak podkreśla, obecna informacja o nowej lokalizacji znajduje się dopiero na drzwiach wejściowych, do których prowadzi dziewięć stopni schodów. Dla osób starszych oraz mających problemy z poruszaniem się oznacza to konieczność wejścia na górę tylko po to, aby dowiedzieć się, że placówka została przeniesiona.

Sprawdziliśmy sytuację na miejscu

Rzeczywiście, z poziomu chodnika informacja o nowej lokalizacji może być słabo widoczna, szczególnie dla osób mających problemy ze wzrokiem. Dodatkowym utrudnieniem są wspomniane już schody. 

Zdaniem pana Mirka, warto byłoby również umieścić prosty plan sytuacyjny pokazujący drogę do nowej siedziby poczty przy ul. Bolesława Chrobrego 45.

– Szanujmy starszych mieszkańców naszego miasta, bo oni często zmagają się z problemami w milczeniu. – podkreśla Mirosław Piklikiewicz.

To niewielka sprawa, która jednak mogłaby znacząco ułatwić życie wielu mieszkańcom korzystającym z usług pocztowych, a jeszcze nie mieli okazji dowiedzieć się o przeniesieniu głównej leszczyńskiej placówki.

::news{"type":"see-also","item":"88148"}

::news{"type":"see-also","item":"88130"}

::news{"type":"see-also","item":"88124"}

 

(JAC. fot. Jacek Kuik)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

eloelo

1 0

I to jest właśnie przykład jak ta spółka jest zarządzana.

15:13, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%