Zamknij

Opóźnienia w remoncie wiaduktu w Lesznie. Konieczne dodatkowe naprawy (zdjęcia)

08:52, 06.08.2020 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

W czwartek i piątek, 6 i 7 sierpnia planowane było układanie nowej warstwy ścieralnej na remontowanej obecnie południowej nitce wiaduktu im. Grota Roweckiego w Lesznie. Roboty są opóźnione, bo pojawiły się nieprzewidziane wcześniej okoliczności.

Wiadukt jest modernizowany w ramach przebudowy drogi krajowej nr 12 w granicach Leszna. Pisaliśmy już, że prace na tej dużej inwestycji odbywają się teraz na trzech odcinkach - ul. Estkowskiego, Szybowników i wiadukcie.

[ZT]46821[/ZT]

Jeśli chodzi o wiadukt, to remont zaczął się już kilka tygodni temu, kiedy to przystąpiono do renowacji balustrad. Te prace potrwają najpewniej aż do końca sierpnia. Wymagają uzgodnień z koleją, bo balustrady i osłony przeciwporażeniowe znajdują się nad linią kolejową Poznań-Wrocław.

Trwa też przebudowa jezdni południowej wiaduktu. Odcinek jest wyłączony z ruchu. Kierowcy korzystają jedynie z nitki północnej, którą można teraz jeździć w obu kierunkach.

Roboty na nitce południowej nie przebiegają zgodnie z planem. Praktycznie w tym tygodniu miały się zakończyć, ale okazało się, że są problemy ze stanem technicznym stalowych elementów urządzeń dylatacyjnych, a więc poprzecznych szczelin znajdujących się w jezdni. Napraw i uzupełnień wymaga też konstrukcja wiaduktu. Zakres robót zostanie więc zwiększony, termin zakończenia nie jest znany.

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

MaxMax

3 3

Ten nasz wiadukt to taka skarbonka bez dna. Każdy kto go remontuje pozostawia po sobie niespodziankę a psioczy na poprzedniego wykonawcę i tak karuzela remontowa się kręci. 09:13, 06.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DanielDaniel

6 0

Opóźnienia są spowodowane odkryciem średniowiecznych fresków na poludnowej ścianie wiaduktu,przykryte byly tynkiem z czasów 2 wojny światowej 12:42, 06.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jurjur

2 0

zakaz do 3,5 t. załatwi sprawę do końca świata, a może i dłużej!!!
🤣 11:12, 08.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA