Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy wybierają się na sesję. Radni obradować będą w sali widowiskowej

11:56, 20.10.2020 | JAC, fot. JAC
Skomentuj
REKLAMA

Na najbliższej sesji Rady Gminy Lipno, zaplanowanej na 21 października o godz 16 ważyć się będą losy budowy hali widowiskowo-sportowej w Wilkowicach z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej. 

Zielone światło dla inwestycji zapali się, jeżeli radni wprowadzą tę inwestycję do Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lipno na lata 2020-2029. Podjęcie stosownej uchwały jest konieczne, aby gmina mogła skorzystać z przyznanego już dofinansowania z Ministerstwa Sportu w krocie 5,1 mln zł. Decyzja radnych nie będzie łatwa, gdyż dofinansowanie to niespełna 40 procent kosztów inwestycji. Wójt Łukasz Litka stara się o dodatkowe źródła finansowania, aby budowa hali miała jak najmniejszy wpływ na realizację innych, także bardzo potrzebnych inwestycji.   

Przed sesją radni mieli robocze spotkanie, na którym omówiono szczegóły finansowania budowy, dlatego należy się spodziewać, że każdy z nich ma już swoje przekonanie, który guzik naciśnie podczas głosowania.

Bardzo mocno jego rezultatem zainteresowani są mieszkańcy Wilkowic, którzy już podczas wrześniowego zebrania wiejskiego zapowiadali swoją obecność na sesji. Przewidując udział publiczności, sesję zaplanowano w bardzo przestrzennej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie, a nie jak zwykle w wielokrotnie mniejszym pomieszczeniu.

Decyzją lipieńskich radnych zainteresowane są także inne samorządy w Wielkopolsce, które zdobyły mniej punktów w konkursie na dofinansowanie budowy pełnowymiarowych hal sportowych. Mogą na nie liczyć, jeżeli radni gminy Lipno nie zechcą wykorzystać przyznanych pieniędzy.  

Na zdjęciu: migawka z zebrania wiejskiego w Wilkowicach, którego głównym tematem stała się budowa hali widowiskowo-sportowej na wolnym terenie przy wilkowickiej szkole.

(JAC, fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Dobrze radzę.Dobrze radzę.

3 0

Strefa Żółta – możliwość organizowania zgromadzeń do 25 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Uczestnicy powinni utrzymywać dystans 1,5 m od siebie i zakrywać usta i nos. Wiec nie radze się wybierać. 16:09, 20.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA