Zamknij
REKLAMA

Na koncie Marysi są już 2 miliony złotych. Brakuje jeszcze ponad 7 milionów (film)

21:16, 07.06.2021 | lm
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek, 7 czerwca na internetowej zbiórce dla Marysi Drożdżyńskiej z Brenna pojawiła się oczekiwana okrągła kwota. Na leczenie dziewczynki udało się zebrać 2 miliony złotych. Dzięki wielu ludziom dobrej woli, dzięki wielu akcjom, jakie od tygodni odbywają się w naszym regionie.

Marysia urodziła się w styczniu tego roku. Radość młodych rodziców z narodzin córeczki nie trwała długo. Jeszcze przed wypisem ze szpitala, kilka dni po narodzinach, okazało się, że dziewczynka ma niepokojące napięcie mięśni. Została skierowana na badania w Poznaniu i niedługo potem mama i tata Marysi usłyszeli diagnozę. Dziewczynka choruje na zanik mięśni SMA 1. Dzieci z takim schorzeniem umierają przed drugimi urodzinami. Szansą dla Marysi - na życie i na samodzielność - jest lek, który kosztuje ponad 9 milionów złotych.

Od niemal pięciu miesięcy trwa zbiórka na leczenie Marysi. Pieniądze można wpłacać tutaj. W poniedziałek zebrana suma przekroczyła 2 miliony złotych. To super wiadomość, choć do celu daleka droga. Dziewczynka musi przyjąć lek do czasu aż nie przekroczy 13 kg wagi. Zbiórka została ustawiona do 21 sierpnia. 

Na facebookowej stronie Marysi znajdziecie też informacje o licytacjach, z których dochód trafi na konto dziewczynki. Zerknijcie tutaj.

Coraz więcej osób angażuje się w pomoc małej mieszkance Brenna i jej rodzicom. Organizowane są biegi, festyny, zbiórki publiczne. Jest tych wydarzeń sporo, o większości z nich informujemy. Śledźcie nasz portal i angażujcie się w pomoc dla Marysi.

Tymczasem obejrzyjcie wzruszający film o małej wojowniczce i jej bliskich.

[WIDEO]401[/WIDEO]

 

 

(lm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%