Zamknij
REKLAMA

W weekend będzie się działo! Mamy dla was zaproszenia na fajne wydarzenia!

20:32, 09.09.2021 | lm, Fot. AOL 2019
Skomentuj
REKLAMA

Od piątku do niedzieli w Lesznie i okolicy sporo będzie się działo. W kilku miejscach warto się pojawić.

Do 12 września w Centrum Kultury i Bibliotece w Osiecznej czynna jest wystawa prac malarskich Jerzego Pohla, artysty mieszkającego i tworzącego w Osiecznej, zmarłego w roku 2020.
*
W piątek, 10 września o godz. 17 w Bibliotece Ratuszowej w Lesznie odbędzie się spotkanie z Peterem Raina, autorem książki o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Zaproszenie na to wydarzenie - tutaj.
*
W piątek, 10 września w Gminny Ośrodku Kultury w Lipnie o godz. 20 zagra nowa kapela. Jej skład tworzą leszczyńscy muzycy: Karol Dziuba, Wojtek Frąckowiak, Zbyszek Woźniak, Damian Ziegler, Szymon Bartkowiak i Grzegorz Sterna. W chórkach śpiewają Natalia Muszyńska i Jagoda Bosko. Nazywają się 9. Bilety w cenie 20 zł można kupić na kupbilecik.pl. Więcej informacji tutaj.
*
W sobotę, 11 września wyruszy Rajd Rowerowy im. Zdzisława Adamczaka. Start z trzech punktów, meta nad jeziorem w Górznie. Szczegóły na ostatniej stronie naszej gazety. Można się jeszcze zapisać. Tutaj.
*
W sobotę, 11 września w Alei Gwiazd Żużla przed stadionem im. Alfreda Smoczyka odbędzie się doroczny festyn organizacji pozarządowych - Aktywne Obywatelskie Leszno. Zapraszamy w godz. 10-14. Szczegóły tutaj.
*
W sobotę i niedzielę, 11 i 12 września na Nowym Rynku w Lesznie odbędzie się Festiwal  Smaków Food Trucków. Stoiska będą czynne od godz. 12, w sobotę do 21, w niedzielę do 21. Więcej tutaj. 
*
W niedzielę, 12 września 121 lat świętować będzie Śmigielska Kolei Wąskotorowa. Okrągłe obchody planowano rok temu, ale z powodu pandemii nie mogły się odbyć. Imprezę zaplanowano w godz. 11-19. Będą przejazdy wąskotorówką na trasie Śmigiel - Stare Bojanowo oraz Śmigiel - Nowa Wieś, loteria fantowa, stoisko gastronomiczne oraz z gadżetami ŚKW, bepłatne przejazdy drezyną ręczną, dmuchańce, malowanie twarzy dla najmłodszych i zbiórka plastikowych nakrętek dla Marysi z Brenna.
Na wydarzenie zapraszają burmistrz Śmigla oraz Zakład Komunalny w Śmiglu.
Cennik oraz rozkład jazdy kolejki będzie dostępny w dniu imprezy na stacji w Śmiglu i na facebooku na profilu kolejka.smigiel.
*
W niedzielę, 12 września na terenie żwirowni przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zaborowie odbędzie się miejski bieg z przeszkodami IV Zdrovo TorTura. Rywalizacja potrwa w godz. 10-18. Dodatkowe atrakcje to pokazy kulinarne.
Z uwagi na organizację wydarzenia w godz. 9-19 zamknięte będą ulice Henrykowska oraz Złotnicza.
*
W niedzielę, 12 września w Kaplicy Poewangelickiej w Śmiglu otwarta zostanie wystawa "Obrazy niedokończone" Tolka Szulca. Zapraszamy na nią wszystkich przyjaciół, znajomych i miłośników twórczości.  

(lm, Fot. AOL 2019 )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%