Zamknij

Aktywne Obywatelskie #BOOMerang Leszno 2021

Aktywne Obywatelskie #BOOMerang Leszno 2021
  • niedziela 19 września
  • 11.09.2021 - 19.09.2021
  • Leszno
  • Wstęp wolny
Aktywne Obywatelskie Leszno 2021 - #BOOMerang

W dniach od 11 do 19 września w Lesznie odbędzie się VII edycja akcji Aktywne Obywatelskie Leszno (AOL). Kolejny raz leszczyńskie organizacje pozarządowe spotkają się w jednym miejscu z różnymi instytucjami, placówkami oświatowymi i firmami zaangażowanymi społecznie, by pokazać swoją aktywność i energię do działania.

Aktywne Obywatelskie Leszno, którego działania w tym roku odbywają się pod hasłem #BOOMerang, tradycyjnie już rozpoczynamy od Wielkiego Festynu Aktywności i Pasji, który odbędzie się w sobotę 11 września br. w Alei Gwiazd Żużla. Impreza potrwa od 12 do 16 i jest naszpikowana atrakcjami, które pogrupowane zostaną na strefy różnych aktywności.

I tak będzie strefa gier i zabaw dla dzieci, strefy sportu, kultury i sztuki, edukacji, motoryzacyjna, mundurowa, eko, strefa zdrowia, społecznościowa i samorządowa. W sumie ponad 160 stoisk! I na każdym z nich atrakcje, informacje, prezentacje i indywidualne spotkania.

Mieszkańcom polecamy gorąco strefę zdrowia. W czasie pandemii dostęp do lekarzy, do diagnostyki i leczenia był utrudniony i teraz badania profilaktyczne i szybka diagnostyka są szczególnie cenne. Do dyspozycji mieszkańców będzie mammobus, osteobus, będzie możliwości zapisania się na bezpłatne badania z zakresu profilaktyki nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Już teraz można zapisywać się na bezpłatne konsultacje i badania kardiologiczne. Chętni będą mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19. Uruchomimy stoisko spisu powszechnego.

Nie zabraknie występów wokalnych i tanecznych, pokazów sportowych, konkursów, prezentacji różnego rodzaju pojazdów i sprzętów. Dla dzieci przygotowaliśmy dmuchańce, mydlane bańki, festiwal kolorów i mnóstwo konkursów, zabaw, pokazów i niespodzianek z nagrodami.

Fanów sportu zapraszamy do udziału w biegu charytatywnym, czy spróbowania sił we wspinaczce. Na żywo będzie można obejrzeć inauguracyjny mecz sezonu 2021/2022 w którym leszczyński zespół GI Malepszy Futsal spotka się z Legią Warszawa. Transmisja telewizyjna rozpocznie się o godz. 12 i będziemy mogli oglądać ją wspólnie na dużym telebimie!

UWAGA! Na teren Wielkiego Festynu Aktywności będzie można dojechać bezpłatnym, zabytkowym autobusem Komunikacji Miejskiej. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.ngo.leszno.pl.

AOL jednak to nie tylko kojarzony przez wszystkich Festyn. To także wydarzenia towarzyszące, wśród których znajdują się m.in. Randki Obywatelskie, inicjatywa Eko-Leszno, drzwi otwarte w lokalnych organizacjach pozarządowych i leszczyńskich instytucjach, warsztaty, szkolenia, otwarte treningi prowadzone przez leszczyńskie kluby sportowe, a także wolontariat świadczony w leszczyńskich organizacjach i instytucjach przez Prezydenta Łukasza Borowiaka.

Aktywne Obywatelskie Leszno to również Leszczyńska Pozarządowa Kropla Krwi, czyli zbiórka krwi w mobilnym punkcie poboru krwi, który stanie w tym roku na rynku w dniu 15 września w godzinach 9:00 -13:00, do którego odwiedzania już teraz gorąco zachęcamy.

Szczegółowy wykaz inicjatyw znajduje się na stronie www.ngo.leszno.pl.

Do zobaczenia!


wrzesień 2021


11.09 sobota 19.09 niedziela
Aktywne Obywatelskie #BOOMerang Leszno 2021

Aktywne Obywatelskie #BOOMerang Leszno 2021

11 września 2021  - 19 września 2021

Czytaj więcej
11.09 sobota 19.09 niedziela
Europejskie Dni Dziedzictwa

Europejskie Dni Dziedzictwa

11 września 2021  - 19 września 2021

Czytaj więcej
17.09 piątek 19.09 niedziela
Słoneczni Chłopcy w Teatrze Miejskim

Słoneczni Chłopcy w Teatrze Miejskim

17 września 2021  - 19 września 2021

Czytaj więcej
19.09 niedziela
Leszczyński Marsz dla Życia i Rodziny
24.09 piątek
Strachy na Lachy - koncert charytatywny

październik 2021


22.10 piątek
Spotkanie autorskie z Jarosławem Klupsiem