Zamknij
REKLAMA

Najważniejsze to złożyć wniosek, do czego zachęca gmina Rydzyna

11:33, 26.10.2021 | jrs), Fot. pixabay.com
Skomentuj (jrs), Fot, J. Rutecka-Siadek
REKLAMA

Uczniowie mają szansę pozyskać sprzęt komputerowy. Muszą jednak złożyć wymagane dokumenty.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło nabór wniosków w ramach Konkursu Grantowego  Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - „Granty PPGR” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020. Główny cel to wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego wraz z niezbędnym oprogramowaniem i akcesoriami, a w uzasadnionych przypadkach, z dostępem do Internetu.

Sprzęt przysługuje uczniowi, który:

- zamieszkuje miejscowość lub gminę, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej,

- jest członkiem rodziny byłych pracowników PPGR (krewnym w linii prostej, tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie), krewny mógł pracować w PPGR na terenie innej gminy niż Rydzyna,

- uczy się w szkole podstawowej lub szkole średniej.

Gmina Rydzyna chce złożyć wniosek, by wesprzeć uczniów, dlatego zachęca do składania dokumentów o przyznanie sprzętu. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.rydzyna.pl.

Złożenie wniosku nie gwarantuje jednak otrzymania wsparcia w ramach projektu, ponieważ jest uzależnione od wysokości grantu przyznanego gminie. Dlatego w przypadku nieuzyskania wystarczających funduszy samorząd planuje przeprowadzić publiczne losowanie.

Sprzęt z oprogramowaniem będzie przekazany na własność beneficjentom, pod warunkiem, że rodzic/opiekun zobowiąże się do corocznego okazania sprzętu do oględzin stanu technicznego pracownikowi Urzędu Miasta i Gminy Rydzyna.

Dokumenty będą przyjmowane do 2 listopada do godz. 15:30. Można je złożyć w urzędzie lub do niego przesłać.

Link do kompleksowego opisu projektu: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

(jrs), Fot. pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%