Zamknij
REKLAMA

Powstała aplikacja do ratowania zaginionych zwierząt. Jest darmowa i prosta w użytkowaniu

07.16, 18.08.2022 jrs, fot. pixabay.com
Skomentuj
REKLAMA

Dawid Ryczko z Łodzi stworzył aplikację „Znajda.org”, która służy do poszukiwania zagubionych zwierząt, ale też do zgłaszania tych bezdomnych.

- Zgubimy zwierzę i za pomocą aplikacji możemy zgłosić, że go szukamy, a osoby, które mają aplikację dostaną o tym komunikat. Może być też tak, że widzimy psa czy kota, robimy zdjęcie i udostępniamy w aplikacji - wyjaśnia autor projektu.

Aplikacja jest darmowa.

- Jej założeniem jest nie tylko pomoc osobom, które zgubiły zwierzaka, ale także fundacjom, schroniskom i wszystkim organizacjom, które zajmują się na co dzień bezdomnymi zwierzętami. Siła w aplikacji polega na budowaniu społeczności. Im więcej osób zainstaluje aplikację i włączy powiadomienia w swoim regionie, tym łatwiej będzie można pomóc bezdomnym i zaginionym zwierzętom - tłumaczy D. Ryczko.

„Znajda.org” posiada kilka prostych funkcjonalności:
- powiadomienia obszarowe o nowych zgłoszeniach,
- powiadomienia w ramach gminy / miasta,
- wysłanie zgłoszenia wraz z lokalizacją zwierzęcia,
- powiadomienia o aktywności w zgłoszeniach,
- listę zgłoszonych zwierząt,
- interaktywną mapę ze zgłoszeniami zwierząt.

Z aplikacji możemy skorzystać na dwa sposoby.

Zgubiliśmy swojego zwierzaka lub widzimy bezdomne zwierzę:

pobieramy aplikację, podajemy nazwę użytkownika i e-mail, aby założyć konto. Od tego momentu możemy umieścić zgłoszenie w aplikacji. Nasze zgłoszenie może informować o tym, że zgubiliśmy zwierzaka lub o tym, że widzimy błąkające się zwierzę. W obu przypadkach w zgłoszeniu umieszczamy zdjęcie, podajemy proste dane jak: rodzaj zwierzęcia, opis, możemy także podać jego chip, imię, a także swój numer telefonu. Najważniejszą częścią zgłoszenia jest podanie lokalizacji, możemy pozwolić na lokalizację przez telefon, sami wybrać punkt na mapie lub wpisać miejscowość w której chcemy umieścić zgłoszenie.

Po umieszczeniu zgłoszenia, osoby, które subskrybują region, otrzymają notyfikację i będą mogły zareagować, na przykład ratować bezdomne zwierzę lub pomóc szukać zaginionego zwierzaka.

Chcemy otrzymywać powiadomienia o nowych zgłoszeniach:

możemy być też biernym, ale ważnym użytkownikiem. Wystarczy pobrać aplikację i już bez zakładania konta, włączyć notyfikację w danej gminie lub mieście. Innym rodzajem notyfikacji, są notyfikacje obszarowe. Za pomocą suwaka możemy oznaczyć obszar od 3 do 15 km wokół wybranego punktu. Gdy tylko pojawi się zgłoszenie w tym obszarze, otrzymamy powiadomienie.

Ta funkcjonalność jest bardzo przydatna gdy zagubimy swojego zwierzaka. Mogą z niej także korzystać fundacje, schroniska i inne instytucje zajmujące się ochroną zwierząt.

Aplikacja dostępna jest obecnie na system Android i można ją pobrać ze strony: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.znajda

Jest również dostępna strona: https://znajda.org

Aplikacja została uruchomiona na początku lipca.

Ma już prawie 700 użytkowników. Dzięki niej zgłoszono ponad 180 zagubionych zwierząt.

Projekt został zrealizowany ze wsparciem Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

(jrs, fot. pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

EiikiEiiki

3 0

Świetny pomysł. 16:12, 18.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%