Najlepsi sportowcy i działacze sportowi odebrali nagrody. Oddano o 1600 głosów więcej niż w ubiegłym roku (zdjęcia)

12:45, 01.03.2020 JAC, fot. JAC Aktualizacja: 22:44, 01.03.2020

Aż 6807 SMS-owych głosów nadesłali kibice w ranach Plebiscytu Sportowego Gminy Włoszakowice. Wpływ na wyniki końcowe miała również kapituła plebiscytu.

Sportowcem Roku 2019 został Piotr Mierzyński kolarz Chrobrego Głogów. Kolejne miejsca zajęli: Jakub Kołodziejczyk, Krzysztof Dąbkowski,Tomasz Pawłowski, Renata Skorupińska, Julita Przydróżna, Andrzej Świętek, Robert Świętek, Łukasz Hałupka i Jonasz Walkowski.

W kategorii Młodzieżowiec Roku 2019 zwyciężyła Oliwia Spławska, lekkoatletka Sokolika Bukówiec Górny. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Ewelina Weiss, Zofia Marcinek,  Bartosz Przydróżny, Błażej Kot, Zuzanna Michalewicz, Kacper Pludra, Julia Włodarczyk, Damian Ratajczak, Marceli Nowak, Jakub Bednarczyk i Patryk Przydróżny.

Trenerem Roku 2019 został Łukasz Stachowiak szkoleniowiec lekkoatletów UKS Sokolik Bukówiec Górny. Gratulacje odebrali również Jacek Matecki, Hubert Szkudelski, Łukasz Maciąg, Miłosz Walkowski i Ryszard Kmiecik.

W kategorii Impreza Sportowa Roku 2019 zwyciężył Super Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym. Kibice docenili również Inaugurację III Ligi piłki ręcznej, 34 Bieg Sokoła, XVI Mistrzostwa Gminy Włoszakowice w Narciarstwie Alpejskim, Bieg „Droga do Emaus”, Bukowieckie Lotanie, XXVIII Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi im. Józefa Lipowego, Mistrzostwa Wielkopolski do lat 7 w szachach, XXVI Międzynarodowy Turniej Piłkarski Oldboy o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice oraz Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla dzieci.

Działaczem Roku 2019 został Kamil Szymczak (Szoguny Krzycko Wielkie). Kolejne miejsca zajęli: Mikołaj Poloch (KS Kołownik Włoszakowice), Dawid Nowak (Orzeł Dłużyna), Wiesława Walkowska (UKS ZSO Włoszakowice) i Dorota Świętek (TG Sokół  Bukówiec Górny)

Ponadto kapituła plebiscytu za zaangażowanie dla rozwoju sportu na terenie gminy Włoszakowice przyznała Nagrody Specjalne Edwardowi Radke oraz firmie Marka Johna.

Muzycznie tegoroczną Galę Sportu uświetniła grupa Retrospective z Leszna.