Zamknij
REKLAMA

Nie grozi im ani spadek, ani awans. U koszykarzy też wszystko już jasne.

08:40, 26.03.2020 | D.C. Fot. archiwum
REKLAMA
Skomentuj

Wyjaśniła się sprawa rozgrywek w I i II lidze męskiej, gdzie występowały drużyny Timeout Polonii 1912 Leszno i Obry Kościan.

Jeśli chodzi o zaplecze ekstraklasy, to żaden zespół nie uzyskuje awansu do Energa Basket Ligi i żaden nie spada też z I ligi. Do sezonu 2020/2021 przystąpią zatem wszystkie drużyny, które grały do tej pory. Przypomnijmy, że poloniści do momentu zawieszenia rozgrywek, zajmowali w tabeli dziesiąte miejsce.

Na "drugim froncie" żaden zespół nie uzyskuje prawa do gry w I lidze w nowym sezonie. Z II ligi spadają natomiast zespoły z ostatnich miejsc w poszczególnych grupach - tych mieliśmy cztery. Nie grozi to kościaniakom, którzy byli na siódmej pozycji.

Z uwagi na zawieszenie  rozgrywek strefowych (III liga, w której grali Rycerze Rydzyna i Rawia Rawicz)), PZKosz rekomenduje organizatorom tych zmagań sklasyfikowanie drużyn według stanu na dzień zawieszenia rozgrywek. Prawo do gry w II lidze męskiej w sezonie 2020/2021 uzyskują mistrzowie poszczególnych stref (8 drużyn).

(D.C. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone