Wychowankowie Roberta Syca otwierają nową kartę leszczyńskiego kolarstwa (zdjęcia)

11:12, 21.09.2020 JAC. fot.K. Staniewski, B. Domaniecki Aktualizacja: 18:23, 21.09.2020

Wiktor Staniewski z leszczyńskiego klubu Real 64-Sto zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie MTB, które rozegrane zostały w Żerkowie.

Złoto Wiktora nie było jedynym medalem zdobytym w kategorii uczniów klas ósmych przez przedstawicieli leszczyńskiego kolarstwa. Brąz wywalczył leszczynianim Marcel Kożyczak reprezentujący obecnie barwy KKS Gostyń, ale rozpoczynający kolarską przygodę pod okiem Roberta Syca w leszczyńskiej szkółce. Zmiana barw podyktowana była chęcią spróbowania przez Marcela sił w kolarstwie szosowym. Pod opieką trenera gostyńskiego klubu Waldemara Minty szybko przyswoił sobie specyfikę finiszowej rozgrywki na szosie i dwa tygodnie temu nie dał szans rywalom, sięgając po tytuł mistrza Polski młodzików.

W Żerkowie dobrze spisali się pozostali zawodnicy Roberta Syca - w kategorii klas VI 5 miejsce wywalczyła Aleksandra Domaniecka, a Bartosz Bartkowiak 9 miejsce. Po emocjonującym finiszu siódmoklasistów Bartosz Drożdżyński ukończył zawody na 4 miejscu.