Pucharowe fechtowanie w Poznaniu. Udany występ szermierzy z Leszna

21:46, 24.10.2020 D.C. Fot. archiwum Aktualizacja: 23:44, 24.10.2020

Stolica Wielkopolski gościła w sobotę uczestników Pucharu Polski juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Z powodzeniem startowali w nim leszczynianie.

W turnieju panów świetnie spisał się Dawid Piosik. Reprezentant IKS-u Leszno dotarł do finału, w którym uległ Szymonowi Molickiemu z Bydgoszczy. Tym samym zajął drugie miejsce w imprezie. Na dobrej szóstej pozycji ukończył rywalizację jego klubowy kolega z IKS-u - Szymon Pacholczyk. W 1/8 finału znaleźli się także dwaj inni floreciści IKS-u: 10. Tobiasz Waściński i 12. Jakub Smuda.

W zmaganiach kobiet na 1/8 finału zakończyła walki Barbara Miętka z Polonii 1912 Leszno, która zajęła 10. lokatę.