Zamknij
REKLAMA

Wiemy już, kiedy będzie Antidotum Air Show Leszno 2022. Ale nie tylko ta impreza, także inne

16:23, 13.09.2021 | D.C. Fot. J. Kuik
Skomentuj
REKLAMA

Impreza odbywająca się na leszczyńskim lotnisku z roku na rok zyskuje na atrakcyjności i jest już dobrze rozpoznawalna nie tylko w kraju, ale także na świecie.

Na poniedziałkowym posiedzeniu Komisji Edukacji, Kultury i Sportu podsumowano cztery międzynarodowe imprezy, jakie tego lata odbyły się w Lesznie. To Antidotum Airshow 2021, Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Szybowcowej, Polonijne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej oraz Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów.

Wspomniane we wstępie pokazy lotnicze zgromadziły na lotnisku prawie 23 tysiące widzów - tyle biletów sprzedano. Więcej widzów było w sobotę. Co ciekawe z tego grona leszczynianie i mieszkańcy regionu to odpowiednio 2100 i 3300. Pozostali to goście z całego kraju, dla przykładu: Warszawa - 4100, Katowice 2100, Poznań 1200 i Wrocław 1100. Na lotniskowym parkingu przyjęto 3290 pojazdów. Przychody uzyskane przez organizatorów to 724 tysiące złotych, przy kosztach imprezy wynoszących około 800 tysięcy złotych. Dofinansowanie ze strony miasta wyniosło 200 tysięcy złotych.

Przyszłoroczna edycja Antidotum Airshow Leszno 2022 odbędzie się w weekend 17 i 18 czerwca. Organizatorzy chcą jeszcze wzbogacić ofertę - ma być m.in. więcej wojskowych atrakcji z zagranicy, a także transmisja live i telebimy.

W grudniu tego roku ma zapaść natomiast decyzja, czy w Lesznie odbędą się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Lotniczej. Uczestnicy niedawnych zmagań w akrobacji szybowcowej zrobili lotnisku i miastu znakomitą reklamę, chwaląc organizację.

Podobnie było w przypadku drużyn polonijnych walczących w Lesznie w I Mistrzostwach Europy. Oni też byli zachwyceni organizacją i atmosferą imprezy. Nic dziwnego, że z wielu zakątków globu napływają już zapytania o możliwość udziału w Polonijnych Mistrzostwach Świata. Te miałyby się odbyć w przyszłym roku w Lesznie. W związku z takim zainteresowaniem najpewniej poprzedzą je eliminacje w różnych krajach. Chętnych nie brakuje - to m.in. po 6 drużyn polonijnych z Wielkiej Brytanii i Holandii, 4 z Niemiec, a także z USA i Kanady.

Dodajmy, ze zawody rozegrane na początku lipca tego roku były niemal w całości sfinansowane ze środków Kancelarii Premiera Rady Ministrów, a leszczyńska Polonia uzyskała je wygrywając projekt.

Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów były największą tegoroczną imprezą balonową w kraju. Przy jej organizacji nie brakowało kłopotów, ale 43 zawodników z 15 państw wyjeżdżało z Leszna zadowolonych.

 

(D.C. Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%