Nasi jeźdźcy rewelacyjnie w międzynarodowej stawce Equestrian Show w Krakowie.w Krakowie

11:57, 24.10.2021 JAC fot. archiwum Aktualizacja: 12:03, 24.10.2021

Matylda Malepszy z Leszna i Łukasz Wasilewski z Przybyszewa odnieśli znaczący sukces na międzynarodowych zawodach jeździeckich w skokach przez przeszkody Cracovia Szary Equestrian Show w Krakowie.

Nasi zawodnicy byli najlepsi z Polaków w seriach konkursów przeznaczanych dla koni, które nie uzyskały jeszcze pełnej dojrzałości fizycznej i emocjonalnej. W konkursach dla koni 6 i 7-letnich Łukasz Wasilewski dosiadający 6-letniego Krekkwakwou był w piątek trzeci, w sobotę zajął I miejsce i triumfował także w niedzielnym w finale, pokonując zawodników z Irlandii i Finlandii. Matylda Malepszy dosiadająca Corda ukończyła finałowy konkurs na 14 miejscu.

Dużą niespodziankę leszczynianka sprawiła natomiast w finałowym konkursie dla koni 5-letnich, plasując się na wałachu Louk tuż za podium, na którym stanęło dwóch Holendrów i Fin.