Zamknij
REKLAMA

Strzelecka rywalizacja 16 leszczyńskich szkół pod dyktando Małgosi Lisieckiej z SP5 (zdjęcia)

15.30, 23.01.2023 JAC fot. Marek Zimnoch - LOK Leszno
Skomentuj
REKLAMA

103. Rocznicy Powrotu Leszna do Macierzy stała się okazją do popularyzowania strzelectwa wśród uczniów leszczyńskich szkół. W rywalizacji wzięło udział aż 16 drużyn, zarówno ze szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych.

Klasą dla siebie podczas zawodów była uczennica Szkoły Podstawowej nr 5, Małgosia Lisiecka wygrywając we wszystkich klasyfikacjach - karabinu pneumatycznego, karabinu sportowego (kbks) i dwuboju strzeleckiego. W strzelaniu z „pneumatyka” drugie miejsce zajęła Katarzyna Rzepka, a trzecie Tomasz Płóciniak, oboje z ZSRB, natomiast po strzelaniu z karabinka sportowego na podium obok Małgosi stanęły uczennice klas mundurowych III LO - Oliwia Dopierała i Dominika Bańkowiak. W klasyfikacji drużyn zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 5, przed Zespołem Szkół Rolniczo-Budowlanych i Zespołem Szkół Ekonomicznych.

Wśród nauczycieli dwubój strzelecki wygrała Romana Woźna z ZSE, przed Katarzyną Janowicz z SP 5 i Piotrem Handke z II LO.

Zawody zorganizował Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Lesznie, a strzelania przeprowadzili członkowie z Klubów Żołnierzy Rezerwy LOK z Leszna i Święciechowy.

Zawody z udziałem uczniów w pewnością ucieszyły leszczynian, którzy uważają, że zmodernizowana za 5 mln zł leszczyńska strzelnica powinna często gościć strzelców nie uprawiających dyscypliny wyczynowo.

Najlepsza zawodniczka Małgosia Lisiecka

Najlepsza drużyna - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lesznie

Najcelniej strzelający nauczyciele

(JAC fot. Marek Zimnoch - LOK Leszno)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%