Zamknij
REKLAMA

Cały rok pracy, a teraz wystawa (zdjęcia)

09:42, 15.09.2019 | Tekst i fot. Tabeusz Bitner
Skomentuj
REKLAMA

Wystawa Akademii ArtBox to podsumowanie całorocznej pracy artystów z Leszna. Na zajęcia chodzą regularnie, aby szlifować swoje talenty plastyczne. Nie są to tylko ludzie młodzi, ale również osoby dorosłe. Wszystkich ich łączy talent i zamiłowanie do malowania oraz rysowania.

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych zorganizowało kolejną wystawę prezentującą prace uczestników zajęć z malowania i rysowania, które prowadzi Paulina Kowalczyk. Obserwując prace uczestników można było zobaczyć, jak na przestrzeni jednego roku doskonalili swoje umiejętności.

- 90 procent wysiłku należy do uczestnika zajęć - mówi Paulina Kowalczyk. - My tak naprawdę udostępniamy przestrzeń do pracy i dajemy wskazówki, aby mogli się oni doskonalić. Malowanie to nie jest rzecz, którą można wyćwiczyć, można jedynie nauczyć się trików, które pozwolą polepszyć nieznacznie umiejętności. Dlatego w malowaniu jest tak ważny wkład emocjonalny, to on nadaje sztuce duszę.

Otwarcie wystawy odbyło się w piątek o godz. 17 kiedy Marcin Kochowicz, dyrektor MBWA wraz z Pauliną Kowalczyk wręczali dyplomy i upominki swoim podopiecznym. Prace będzie można zobaczyć w galerii jeszcze do 2 października.

- Jeśli nie macie co robić, a jesteście na rynku to warto przyjść do galerii - mówi Marcin Kochowicz. - Zawsze to lepsze niż kolejne godziny spędzone na siedzeniu przed ekranem telewizora, albo komputera. I nic to nie kosztuje.

W Lesznie nie ma żadnej szkoły o kierunku plastycznym, warsztaty Akademii ArtBox dają możliwość rozwoju utalentowanym plastycznie mieszkańcom Leszna. Pierwsze organizacyjne zajęcia nowego roku akademii odbędą się 17 września. 

(Tekst i fot. Tabeusz Bitner)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA