Zamknij

Poznajcie laureatów Środowiskowego Przeglądu im. Ireny Okamfer (zdjęcia)

08:06, 25.09.2019 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

Poznaliśmy laureatów 27. Środowiskowego Przeglądu Twórczości Plastycznej im. Ireny Okamfer w Rydzynie.

Na konkurs wpłynęło 21 prac. Wyłoniono siedmiu laureatów, to Janina Leśniewska, Agnieszka Szczerbal, Emilia Szymańska, Anna Jakubiak-Sęk, Honorata Górczak, Michalina Wilczkowiak i Aldona Łuszcz.

Nazwiska laureatów ogłoszono na sesji Rady Miejskiej Rydzyny. Dyplomy i nagrody wręczyli burmistrz Kornel Malcherek i Wiesław Szczepański, przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Gratulacje laureatom złożyła również Magdalena Szymańska, dyrektor Rydzyńskiego Ośrodka Kultury, który organizował przegląd.

W przeglądzie od 27 lat uczestniczy Emilia Szymańska, można powiedzieć specjalistka od haftów, z których powstają obrusy, serwetki i obrazki.

- Do udziału w pierwszym przeglądzie namówiła mnie Irena Okamfer - wspominała laureatka. - Haftowanie jest bardzo przyjemne, bardzo mnie to uspokaja.

Specjalistą w haftowaniu jest również młoda mama, Michalina Wilczkowiak. Na wystawie w Rydzyńskim Ośrodku Kultury można oglądać wykonany przez nią obraz przedstawiający konia.

- Ten haft został wykonany jak córka była jeszcze w moim brzuchu, od jej narodzin czasu jest coraz mniej, ale znajduję go jeszcze na wykonanie pamiątek na różne uroczystości.

Obraz składa się z kilku tysięcy krzyżyków.

Wszystkie nagrodzone prace można oglądać w ROK do 4 października.

 

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone