Zamknij
REKLAMA

Pasjonujesz się historią? Zajrzyj tu koniecznie

09:02, 18.09.2020 | MIK za: kalisz.pl, fot. screen
Skomentuj

Wielkopolskahistorycznie.pl - to nowy portal tworzony przez pasjonatów i dla pasjonatów historii. Powstał w połowie czerwca, a zamieszczane na nim treści dotyczyć będą naszego regionu, także Kalisza i okolic.

Przedsięwzięciu patronuje kaliska Fundacja im. Bolesława Pobożnego. Jak informuje Piotr Błaszczyk, jej prezes i koordynator projektu, portal jest tworzony przez pasjonatów historii dla wszystkich, którzy ją kochają. Podkreśla, że Wielkopolska to wiele miast, miasteczek, wsi, wyjątkowych i niepowtarzalnych, a jednocześnie jego zdaniem jeszcze niedostatecznie spopularyzowanych. Każdy z naszych małych regionów ma swoją wielką historię, więc czas o niej opowiedzieć ? dodaje. Ponadto, odkrywanie, dzielenie się historią z innymi może być wielką przygodą, dzięki której możemy przywrócić pamięć o naszych korzeniach i naszej tożsamości. Organizatorzy mają nadzieję, że zainteresowaniem historią zarażą innych.

To właśnie te wartości stoją u podstaw tworzącego się portalu. Będą tu publikowane również treści o Kaliszu i okolicach, dlatego tym bardziej warto zaglądać na wielkopolskahistorycznie.pl.

MIK za: kalisz.pl, fot. screen

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz