Zamknij
REKLAMA

Kłamstwo podstawą polityki. Premiera w Teatrze Miejskim w Lesznie. Sztuka, którą warto zobaczyć (film)

08:24, 19.09.2020 | an, fot. A. Neczyński
Skomentuj
REKLAMA

Pierwsza w tym sezonie premiera Teatru Miejskiego w Lesznie dała widzom satysfakcję. Obejrzeliśmy ciekawą sztukę francuskiego dramaturga Pierra Sauvil "Miłość i polityka". Opowieść o polityce pełnej brudu. Polityce dziejącej się we Francji, ale także w Polsce. W niemal każdym kraju.

- Kłamstwo to podstawa polityki - usłyszeliśmy na początku przedstawienia z ust ministra sprawiedliwości. Potem już było tylko gorzej: korupcja, lewe interesy, nepotyzm, zdrady damsko-męskie, szantaże, także wśród bliskich przyjaciół politycznych.  

Po wyjściu z teatru zastanawiamy się, jak to jest z naszą demokracją? Wybieramy najlepszych z najlepszych, a oni okazują się cwaniakami i nieudacznikami. I zwykłymi przestępcami. A na ustach mają frazesy o patriotyzmie i poszanowaniu ojczyzny.

Bez wątpienia warto wybrać się do leszczyńskiego teatru. Sztukę "Miłość i polityka" można obejrzeć w sobotę i niedzielę o godz. 18. Zobacz tutaj.

Premiera jest artystycznym sukcesem. Dobrze i bardzo dobrze grali aktorzy, dobra scenografia, udane kostiumy. No i widać fachową pracę reżysera Zbigniewa Rybki, dyrektora teatru. Owacją na stojąco publiczność podziękowała wszystkim artystom.

W sztuce wystąpili: Leszek Zduń, Aneta Teodorczuk, Anna Oberc, Krzysztof Plewako-Szczerbiński, Daniel Skrzypczak. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak, a kostiumy Zofia de Ines. 

Wszystkich zachęcamy do obejrzenia sztuki. Sukces pierwszej premiery dobrze rokuje na cały sezon.

(an, fot. A. Neczyński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz