Zamknij

Szykuje się duże wydarzenie kulturalne w Lesznie. Dotyczy znanej polskiej fotografki (zdjęcia)

09:19, 09.04.2021 | jrs, Fot. ze zbiorów Fundacji im. Zofii Rydet
Skomentuj
REKLAMA

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie otrzymało dofinansowanie z programu "Sztuki Wizualne 2021" Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację zadania pod nazwą "Zofia Rydet - wybrałam dobrą drogę".

- Zakłada on dotarcie do szerokiego grona odbiorców w Polsce i na świecie - mówi Marcin Kochowicz, dyrektor MBWA.

Realizacja projektu przypada w roku jubileuszu 110. rocznicy urodzin wybitnej fotografki Zofii Rydet, autorki monumentalnego cyklu "Zapis socjologiczny". Jej twórczość zaliczana jest do najwartościowszych zjawisk w polskiej sztuce współczesnej po 1945 roku.

- "Zapis socjologiczny"  odnotowuje polską rzeczywistość od lat 70. do końca życia Zofii Rydet. To są fotografie, które były robione z przemyśleniem i pewną intencją. Postaramy się w sposób nowatorski zorganizować wystawę, korzystając z multimediów i nowych możliwości aranżacji, co będzie wzbogacone ciekawym dwujęzycznym wydawnictwem, które trafi w 250 miejsc - tłumaczy Marcin  Kochowicz.

Fot. ze zbiorów Fundacji im. Zofii Rydet

Planowane są spotkania autorskie, warsztaty plastyczne oraz konkurs fotograficzny.

Partnerami MBWA w realizacji przedsięwzięcia są Fundacja im. Zofii Rydet, Stowarzyszenie "Nasza Alternatywa", Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Dom - Nasz Świat".

Na realizację zadania MBWA otrzymało dofinansowanie w kwocie 44.190 zł. Projekt wraz z wkładem własnym MBWA opiewa na około  60.000 zł.

W ramach programu złożono łącznie 322 wnioski, z czego 50 otrzymało ministerialne dofinansowanie.

Fot. Fot. ze zbiorów Fundacji im. Zofii Rydet

 

(jrs, Fot. ze zbiorów Fundacji im. Zofii Rydet)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

nicknick

6 0

Ja się nie zgadzam, żeby "Partnerami MBWA w realizacji przedsięwzięcia byli: Stowarzyszenie "Nasza Alternatywa", Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Dom - Nasz Świat".

Co to za „praca zbiorowa”, „porozumienie”, zwykłe podpinanie się, łączenie sił kosztem pracy Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych? Dlaczego Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku? Dlaczego Stowarzyszenie „Nasza Alternatywa”? Dlaczego Miejska Biblioteka Publiczna? Dlaczego Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom – Nasz Świat”? Miejsca dla indywidualnych mieszkańców tutaj nie będzie? Dla młodych indywidualnych? Wszyscy jesteśmy równi. Stanowczo sprzeciwiam się takiemu pojmowaniu miasta, co wyjaśniono wyżej.

To nie pierwszy raz, gdy w Lesznie wszyscy robią wszystko a nikt nie robi swojego (vide: Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Okręgowe w Lesznie, Archiwum Państwowe w Lesznie, Miejski Dom Kultury, Teatr Miejski).
11:59, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marcin KochowiczMarcin Kochowicz

0 6

Partnerstwo nie oznacza wykluczania kogokolwiek, wręcz przeciwnie: przez kanały informacyjne Partnerów będziemy mogli dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Wszystkie wydarzenia będą mieć charakter otwarty i bezpłatny. Pozdrawiam 17:36, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WaldiWaldi

0 0

Mam nadzieję, że to żart panie Kochowicz, dyrektorze. Doskonały dobór partnerów. Nic tylko boki zrywać 😡 21:45, 05.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%