Zamknij

Budynek od wewnątrz robi coraz większe wrażenie. Jest jedno miejsce, które trzeba szczególnie wyróżnić (zdjęcia)

13:00, 29.04.2021 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Trwa modernizacja budynku przy Placu Metziga w Lesznie, do którego przeniesie się Miejska Biblioteka Publiczna. Do zakończenia inwestycji zostało jeszcze kilka miesięcy.

- W budynku istniejącym trwa przygotowanie ścian pod malowanie, układanie płytek w sanitariatach oraz montaż konstrukcji pod sufity modułowe. Na początku czerwca rozpoczniemy w tej części montaż wykładzin podłogowych. Od lipca zaczniemy wyposażać część istniejącą w meble oraz pozostałe wyposażenie, które mamy w kontrakcie - mówi koordynator projektu Tomasz Biernat z firmy Adamietz, która wykonuje modernizację obiektu przy pl. Metziga. - W budynku nowo zaprojektowanym rozpoczęliśmy prace szpachlarskie.

Elewacja przyszłej biblioteki jest dość urozmaicona.

- Oprócz tradycyjnej elewacji lekkiej-mokrej, w części parterowej powstanie fasada wentylowana, na którą składa się podkonstrukcja aluminiowa, ocieplenie z wełny oraz wykończenie w postaci spieków kwarcowych. Zakładamy, że za miesiąc rozpoczniemy prace związane z jej wykonaniem. Jest także część elewacji z zabytkowej cegły, która jest w trakcie odnawiania.

Ciekawie prezentuje się elewacja w dziedzińcu wewnętrznym.

- Efektowne przeszklenia łączą się z zabytkową cegłą oraz fasadą wentylowaną. Na ścianie z przeszkleniami zaprojektowano cztery małe balkony. Patio będzie terenem zielonym z ławeczkami - kontynuuje T. Biernat.

Inwestycja jest współfinansowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9. Infrastruktura dla kapitału ludzkiego, Działanie 9.2. Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych, Poddziałanie 9.2.1 Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%