Zamknij
REKLAMA

Koncert na pałacowym dziedzińcu uświetni 10-lecie orkiestry

12.54, 16.09.2022 JAC, Fot. J. Kuik
Skomentuj
REKLAMA

Przed 10 laty w słynącej z licznych chórów i zespołów śpiewaczych gminie Włoszakowice podjęto próbę stworzenia orkiestry. W niedzielę, 18 września Młodzieżowa Orkiestra Dęta Blue Brass Band będzie świętowała swój jubileusz.

Koncert Jubileuszowy odbędzie się o godzinie 15 na dziedzińcu Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach. Orkiestra grająca pod batutą Jagody Miary przygotowała na tę okoliczność specjalny repertuar z niespodziankami.

W roku 2015 do orkiestry dołączyły Mażoretki "Twins", ćwiczące pod choreograficznym okiem Małgorzaty Kujawa i Karoliny Prałat. Muzyka i taniec włoszakowickich artystów zadziwiała publiczność nie tylko podczas występów w naszym regionie, ale również otrzymywała wysokie oceny jury licznych festiwali.

Za  najważniejszym wydarzenie w historii orkiestry uznawane jest to sprzed 5 lat, kiedy orkiestra wspólnie z mażoretkami wystąpiła na największym festiwalu orkiestr paradnych w Europie w Rastede w Niemczech. Zespół przywiózł wtedy do Włoszakowic brązowy i srebrny medal, odpowiednio za koncert sceniczny i przemarsz.

W imieniu jubilatki - Młodzieżowej Orkiestry Dętej Blue Brass Band gorąco zapraszamy na niedzielny Koncert Jubileuszowy.

Co jeszcze będzie się działo w Lesznie i regionie zobaczcie tutaj.

(JAC, Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%