Zamknij
REKLAMA

Wiadomo, kiedy będzie koniec remontu ulicy Wilkowickiej

21:00, 24.05.2022 | JAC, Fot. J. Kuik
Skomentuj
REKLAMA

Wykonawca deklaruje zakończenie przebudowy 500-metrowego odcinka ul. Wilkowickiej do końca czerwca 2022 roku. Sądząc po zaawansowaniu prac, drogowców czeka miesiąc bardzo intensywnej pracy.

Firma Patryk Borowczyk PHU z Krobi w przetargu zaproponowała za zmodernizowanie ul. Wilkowickiej na odcinku od ronda do ul. Granicznej kwotę 2.088.000 zł. To mniej o ponad milion złotych od najdroższych ofert w przetargu.

Z uwagi na szeroki zakres prac, na czas przebudowy droga została wyłączona z ruchu. Kierowcy korzystają z objazdów, ale nie są z tego powodu zadowoleni, tym bardziej, że jednocześnie Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie prowadzi modernizację innego dojazdu do Wilkowic, ul. Mórkowską od drogi wojewódzkiej nr 309 (starej piątki).

Wilkowicka po zmodernizowaniu posiadała będzie również drogę rowerową, która połączy sieć miejskich i powiatowych traktów dla rowerzystów.

Aktualizacja:
INFORMACJA Z BIURA PRASOWEGO URZĘDU MIASTA:  W czwartek i piątek, 26 i 27 maja na remontowanej ulicy Wilkowickiej kładzione będą dwie pierwsze warstwy masy bitumicznej. W najbliższą sobotę ul. Wilkowicka zostanie udostępniona dla ruchu. To już końcówka robót.

Od przyszłego tygodnia wykonawca będzie pracował nad wykonaniem zjazdów i ścieżki rowerowej - tam także położony będzie asfalt. Według harmonogramu, 6 czerwca zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Wilkowickiej z ul. Graniczną. Prace tam potrwają 2-3 dni. Potem wykonawca przystąpi do kładzenia ścieralnej warstwy asfaltu.

Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, roboty zakończą się w pierwszej połowie czerwca.

[ZT]54252[/ZT]

 

(JAC, Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

XsXs

2 0

Miejmy nadzieję że skoncza w planowanym czasie 06:53, 25.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Xx Xx

3 0

Czekamy miejmy nadzieję że zostanie wykonana w terminie 09:43, 25.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%