Zamknij
REKLAMA

Przedsiębiorstwo Długie Stare laureatem

09.35, 26.02.2019 A.N
Skomentuj
REKLAMA

Konkurs ma na celu uhonorowanie najlepszych polskich rolników, bez względu na formę własności gospodarstwa, jak i jego specjalizacji. W ciągu 25 lat doceniono w ten sposób setki rolników indywidualnych, spółek rolnych, spółdzielni. Wszyscy mieli jedną cechę - byli wybitni, wynikami swojej pracy świadczyli o wysokim poziomie naszego rolnictwa, dla otoczenia stanowili przykład najlepszego gospodarowania.

   Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare jest jednym ze strategicznych spółek rolnych należących do Skarbu Pastwa. Gospodaruje na 3152 hektarach. Specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego i mięsnego. Stado liczy 2500 sztuk. Aż 1000 krów osiąga wydajność 10 000 litrów mleka rocznie. 600 sztuk to bydło mięsne, w tym 200 nowoczesnej rasy limousine. Bydło znajduje się w czterech nowoczesnych fermach wolnostanowiskowych, gdzie stadem zarządzają komputery, w jednej z nich, w Niechłodzie udojem zajmują się roboty.

   Wręczenie prestiżowej nagrody, statuetki i dyplomu, odbyło się w warszawskim hotelu Sheraton z udziałem ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Ardanowskiego i przedstawiciela Kancelarii Prezydenta. Nagrodę odebrał prezes spółki Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare Piotr Reimer.   

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%