Zamknij
REKLAMA

Petycja w sprawie budowy ścieżki rowerowej Leszno - Lasocice - Długie Stare dotrze do ministra Adamczyka (zdjęcia i film)

09.33, 08.04.2019 JAC, fot.JAC
Skomentuj
REKLAMA

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczna droga - moja wymarzona ścieżka rowerowa” i wysłanie petycji do ministra infrastruktury i GDDKiA uwieńczyło pierwszy etap akcji "Rowerem. Leszno - Lasocice - Długie Stare".

Pięciu radnych zdesperowanych brakiem realnych planów budowy ścieżki rowerowej łączącej Leszno z Lasocicami i Długimi Starymi przeprowadziło szeroką akcją społeczną, która miała zobrazować jak bardzo jest ona potrzebna dla wygody i bezpieczeństwa mieszkańców.

Swoje oczekiwania wyrazili w listach do wielu instytucji, także do prezydenta Andrzej Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Zrealizowali kilka filmików ukazujących problem braku ścieżki, a także ogłosili konkurs plastyczny dla uczniów szkół z terenu gminy Święciechowa.

Spośród 13 prac w drugim etapie konkursu internauci swoimi głosami wybierali najciekawszą. Okazał się nią rysunek Jagody Macieszonek, która w nagrodę otrzymała rower.

 

Pozostali finaliści otrzymali oświetlenia rowerowe. Nagrody ufundowali: radny powiatu leszczyńskiego Remigiusz Leciejewski oraz radni gminy Święciechowa Anna Urbańska, Dawid Nowaczyk, Dariusz Matuszewski i Mikołaj Kostaniak.

Prezesi stowarzyszeń z Długich Starych i Przybyszewa - Anna Urbańska i Mikołaj Kostaniak podpisali oficjalnie petycję skierowaną do Ministerstwa Infrastruktury oraz do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wcześniej podpisało ją 1821 osób..

Teraz poczekają na odpowiedź. Nie brakuje im też pomysłów na kontynuowanie akcji.

Materiał filmowy z podsumowania konkursu plastycznego zobacz tutaj

 

 

 

(JAC, fot.JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%