Zamknij

Hydrant stoi na środku ścieżki pieszo-rowerowej!

09:50, 09.06.2025 Aktualizacja: 09:52, 09.06.2025
Skomentuj

Taką sytuację zauważyliśmy w Świerczynie, przez którą wiedzie wiele popularnych tras rowerowych. Na środku ścieżki pieszo-rowerowej stoi sobie hydrant. 

Hydrant jest ważnym elementem infrastruktury przeciwpożarowej. Zwykle, kiedy jest instalowany, wybierane jest dla niego dogodne miejsce, aby zabezpieczał w wodę znaczną część zabudowań na wypadek pożaru. Podczas przebudowy chodnika, co miało miejsce w Świerczynie, kiedy budowana była droga rowerowa do Osiecznej, hydrant znalazł się na środku traktu dla pieszych i rowerzystów. Jeżeli rowerzysta się zamyśli lub jadąc po zmierzchu ma słabo świecącą lampkę, może nie zauważyć żeliwnego elementu. Taka sytuacja może mieć bardzo bolesne, a nawet tragiczne skutki.

[REAKCJA_LAPKI]75880[/REAKCJA_LAPKI]

Ktoś próbował uczynić hydrant bardziej widocznym i okleił go biało-czerwoną taśmą. Ta jednak wypłowiała od słońca i nie budzi już szczególnej uwagi rowerzystów. 

Apelujemy do zarządcy drogi o lepsze oznakowanie hydrantu, aby był bardziej widoczny. A może można go przesunąć na skraj ciągu pieszo-rowerowego?. 

W tym roku w Świerczynie zmodernizowany zostanie kolejny odcinek chodnika. Dobrze, jeżeli nie będzie miał on podobnych niespodzianek. 

[ZT]75882[/ZT]

 

(JAC, Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MiejscowyMiejscowy

1 1

Po co przestawiać hydrant? Przecież większość rowerzystów na trasie ścieżki rowerowej Świerczyna-Osieczna ma w d...ie ścieżkę rowerową (pseudo kolarze)

10:14, 09.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%