Zamknij
REKLAMA

Najpierw taktyczna pętla, później przysięga z proporcami. Będzie się działo! I to już w weekend!

21:00, 10.10.2019 | J.W. Fot. WOT
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę o godz. 11 w jednostce wojskowej w Lesznie odbędzie się kolejna przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Zostanie poprzedzona tak zwaną pętlą taktyczną, czyli egzaminem poziomu podstawowego wyszkolenia.

Ochotnicy zostaną zaprzysiężeni na żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przeszli 16-dniowe szkolenie podstawowe, które zakończy się w piątek egzaminem w formie "pętli taktycznej". Zweryfikuje on, kto stanie na placu jednostki w Lesznie i złoży uroczystą przysięgę w sobotę o godz. 11.

- W przeddzień przysięgi dowódcy zweryfikują, czego nauczyli się rekruci - mówi kapitan Marcin Misiak z 12. WBOT. - Egzamin rozpocznie się o świcie. Na kompaniach zostanie ogłoszony alarm. Przyszli terytorialsi wyruszą pododdziałami do rejonu alarmowego. "Pętla" ma zweryfikować umiejętności dotyczące m.in. posługiwania się bronią, zachowania się na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach, topografii, czy udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Podczas przysięgi dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesław Kukuła wręczy proporce rozpoznawcze dowódcom 12. WBOT - pułkownikowi Rafałowi Miernikowi, 124. batalionu lekkiej piechoty w Śremie - podpułkownikowi Tomaszowi Woźniakowi i 125. batalionu lekkiej piechoty w Lesznie - podpułkownikowi Dariuszowi Wyrzykowskiemu.

(J.W. Fot. WOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

yyyy

1 1

serio? Przecież nikogo nie odrzucą bo potrzebują ludzi.. eh.. ta propaganda.. 22:48, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz