Zamknij
REKLAMA

Przykre. O jedno zwierzę mniej w Parku 1000-lecia. Co się stało? Co wykazały badania?

11:25, 21.04.2020 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Opiekunowie zwierząt w leszczyńskim Parku 1000-lecia proszą o to, by nie wyręczać ich w pracy. Konkretnie chodzi o karmienie lokatorów wybiegów przez odwiedzających. Niedawno z tego powodu życie straciło jedno ze zwierząt, w minionych latach dochodziło do podobnych zdarzeń. 

Z początkiem epidemii koronawirusa zdecydowanie spadła liczba gości w Parku 1000-lecia. Potem teren, na skutek decyzji rządu, zamknięto, ale od poniedziałku, 20 kwietnia znów można spacerować po alejkach między wybiegami. Opiekunowie zwierząt przypominają jednak o ważnej zasadzie: 

- Lubimy gości w parku, ale odwiedzających prosimy o niedokarmianie zwierząt i nie wrzucanie niczego na ich wybiegi - apeluje Michał Trzmiel, opiekun zwierząt. - Zwierzęta są pod opieką wykwalifikowanych pracowników, których wspiera weterynarz. Otrzymują właściwe i wyliczone dawki pokarmowe.

Niestety nie wszyscy stosują się do zakazu karmienia zwierząt. Skutki są przykre.

- Wiosnę zaczęliśmy smutną historią. Mieliśmy trzy gęsi tybetańskie. Jedna z nich zjadła coś co zatruło jej organizm. Wykazały to badania. Ptak niestety nie przeżył. Mamy 10-punktowy regulamin, z którym prosimy się zapoznać i go przestrzegać - dodaje M. Trzmiel, który ma na uwadze dobry stan zdrowia zwierząt. Słodycze, chrupki, chleb, a nawet rośliny zerwane na trawniku, które wydają się być naturalnym pokarmem dla niektórych gatunków, mogą bardzo zaszkodzić zwierzętom.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest gościem w parku, dlatego należy stosować się do zasad, które w nim obowiązują.

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

regiregi

0 0

skąd wiadomo że to ludzie zatruli zwierze? Przecież zoo jest już jakiś czas nieczynne 07:51, 22.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz