Zamknij
REKLAMA

Możesz zrobić test na koronawirusa nie wychodząc z samochodu. Badanie jest bezpłatne

11:00, 01.05.2020 | J.W. Fot. pixabay
Skomentuj
REKLAMA

Od 4 do 6 maja na Placu Targowym w Krotoszynie uruchomiony zostanie samochodowy punkt pobrań do testów na koronawirusa. Jak skorzystać z badania?

Osoby z objawami lub z podejrzeniem choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa mogą bezpłatnie przebadać się po telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Inspekcję Sanitarną. Na badanie należy rejestrować się w godz. 10-16 pod numerem telefonu 61 656 80 75.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego regionu, którzy chcą przebadać się pod kątem zarażenia koronawirusem - mówi Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski. - W tym celu uruchomiliśmy w Krotoszynie mobilny punkt pobierania próbek. Lokalizacja nie jest przypadkowa, biorąc pod uwagę wysoki do niedawna wskaźnik zakażeń pochodzący z tego terenu. W kolejnych dniach samochodowy punkt pobrań może pojawić się w innych miastach w naszym regionie.

Kontenerowy punk poboru próbek w Krotoszynie, nazwany drive-thru, przeznaczony jest dla osób zmotoryzowanych, przyjeżdżających głównie samochodami. Będzie obsługiwany w godz. 10-18 przez żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, pracowników inspekcji sanitarnej w Krotoszynie i Ostrzeszowa we współpracy z krotoszyńskim samorządem.

Czas poboru próby wymazów wyniesie około 15 minut. Zostaną one przekazane do laboratorium, które przeprowadzi badania diagnostyczne.

- Po trzech dniach pracy punktu poboru próbek w Krotoszynie podobne miejsce chcemy uruchomić w innym powiecie w Wielkopolsce - dodaje wojewoda.

[ZT]45835[/ZT]

[ZT]45927[/ZT]


 

(J.W. Fot. pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ZdziwionyZdziwiony

0 0

A to nie jest tak, że jak ma sie objawy to powinno się zostać w domu i poddać kwarantannie? Na taki zlot to i zdrowi panikarze przyjada. 18:53, 01.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz