Zamknij
REKLAMA

Były gorące serca i fantastyczny wynik! Krzemieniewo z rekordem WOŚP! (zdjęcia)

18:14, 13.01.2020 | md, Fot. D. Marciniak
Skomentuj
REKLAMA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w gminie Krzemieniewo po raz kolejny zagrała z wielkim rozmachem.

Już od wczesnych godzin rannych wolontariusze kwestowali w swoich miejscowościach i przy kościołach.

O godzinie 14.00 rozpoczęła się główna impreza w sali Gminnego Centrum Kultury w Garzynie. Były występy dzieci i młodzieży z przedszkoli oraz szkół gminy Krzemieniewo. Wystąpiły również grupy taneczne sekcji GCK, Chór ,,Krzemień" oraz KUK-SON Pawłowice. Na placu przy Gminnym Centrum Kultury pojawili się też strażacy z jednostki OSP Pawłowice, którzy prezentowali sprzęt.

Tradycyjnie cała impreza zakończyła się światełkiem do nieba, które tym razem miało wyjątkowy przebieg. Organizatorzy oświetlili flagę Australii, czym pokazali swoje wsparcie dla tego kraju, który walczy z siejącymi zniszczenie pożarami. Sztaby Wielkiej Orkiestry działające w Australii uzyskane w tym roku środki przeznaczą na walkę z tym strasznym żywiołem.

Podczas finału odbyło się wiele ciekawych aukcji. Były ręcznie robione przedmioty z drewna, mnóstwo voucherów, bonów oraz kart upominkowych. Wielkim powodzeniem cieszyły się aukcje internetowe. Po raz kolejny najwyższą kwotę uzyskano za lot balonem z mistrzynią świata Daria Dudkiewicz-Goławską, który wylicytowano za 1800 zł. Odwiedzający Garzyn mogli wrzucając pieniążki do puszki zjeść grochówkę, kiełbaski z grilla, placek oraz rozgrzać się ciepłą herbatką czy kawą.

Razem z Orkiestrą tydzień wcześniej grali siatkarze i siatkarki. Turniej Sportowy, który już po raz szósty rozegrano na sali w Pawłowicach, przyniósł sztabowi gminnemu ponad 2 tysiące złotych.

Podczas 28. finału Sztab WOŚP w gminie Krzemieniewo pobił ubiegłoroczną zbiórkę i zebrał łącznie 32.522,88 zł.

Dziękujemy bardzo wszystkim wolontariuszom, sponsorom oraz osobom włączającym się w organizacje WOŚP na terenie gminy Krzemieniewo.

(md, Fot. D. Marciniak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%