Zamknij
REKLAMA

Gospodynie z Wilkowic "Zasłużone dla Gminy Lipno". Odebrały mnóstwo gratulacji

13:02, 09.11.2019 | JAC. fot. archiwum gminy Lipno
Skomentuj
REKLAMA

 

Obchodzące w tym roku swoje 60-lecie Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkowicach zostało wyróżnione tytułem "Zasłużony dla Gminy Lipno".

 

Honorowanie w ten sposób wyróżniających się w swej pracy organizacji i osób jest tradycją sesji Rady Gminy Lipno poprzedzającej Święto Niepodległości.

Koło prowadzone przez Teresę Hanusek należy do najprężniej działających w regionie. Wilkowickie gospodynie od kilku lat zapraszają mieszkańców naszego regionu na swoją sztandarową imprezę "Dawno, dawno temu na wsi", a ponadto wspierają organizacyjnie wiele innych imprez. Ogrom pracy włożyły w utworzenie w Wilkowicach Regionalnej Izby Tradycji i Kultury Wiejskiej wspierając Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej.

Podczas uroczystej sesji podziękowania za pozyskiwanie zewnętrznych źródeł finansowania na realizowanie społecznych projektów otrzymała Szkoła Podstawowa w Goniembicach, Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej. Szczególne podziękowania otrzymali również nauczyciele, którzy po przejściu na emeryturę nadal zajmowali się rozwijaniem pasji młodych mieszkańców gminy - Krystyna Szymańska z Lipna i Tomasz Fajfer z Żakowa.

Świąteczny klimat spotkania uświetnił spektakl Teatru Próby "Czy ucieszysz Polskę?".

(JAC. fot. archiwum gminy Lipno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%