Zamknij

Szkolne boisko przejęło międzynarodowe towarzystwo (zdjęcia)

07:46, 01.06.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

Uczniom, nauczycielom i rodzicom należą się gratulacje za pomysł i organizację piątkowego festynu w Rydzynie.

Imprezę przygotowała Szkoła Podstawowa. Jej koncepcja polegała na tym, że klasy zorganizowały stoiska tematycznie związane z różnymi krajami. Zadbano o każdy szczegół. Uczniowie byli ubrani w stroje charakterystyczne dla danego państwa. Na stoiskach były najróżniejsze potrawy i napoje.

Sporo działo się na scenie wokalno-tanecznej i wybiegu pokazu mody, na którym prezentowali się przedstawiciele państw. Byli m.in. szejk, królowa angielska, hiszpańskie tancerki i goście z Rosji. Nad przebiegiem części artystycznej czuwała Jolanta Kotyś, wicedyrektor szkoły. Miała wsparcie nauczycieli, którzy bardzo zaangażowali się w organizację festynu.

- Dochód z imprezy przeznaczymy na zakup mundurów ułańskich i butów dla pocztu sztandarowego naszej szkoły. Mundury, z których teraz korzystamy są z 1972 roku - w piątek mówił Jerzy Stróżycki, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rydzynie. - Na nowe mundury potrzebujemy około 8000 złotych, połowę tej kwoty już mamy.

Wynik zbiórki na pewno przeszedł oczekiwania organizatorów. Gmina Rydzyna na facebooku informuje, że na festynie pod hasłem Bądźmy Razem zebrano ponad 10.000 złotych.

 

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone