Zamknij
REKLAMA

Wielka porządki w Boszkowie! (zdjęcia)

17:48, 25.05.2019 | dj, Fot. D. Jerzyk
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz jedenasty w Boszkowie- Letnisku odbyła się akcja Czyścimy Jezioro Dominickie. Na lądzie oraz w wodzie sprzątało ponad 800 osób. 

W tym roku dopisała nie tylko frekwencja uczestników, ale również rekordowa ilość śmieci, które udało się zebrać. Z nieoficjalnych szacunków najprawdopodobniej przekroczą one ciężar 3 ton. Jest to zatrważająca ilość! Uczestnicy oprócz plastikowych i szklanych butelek znaleźli takie rzeczy jak podkowy, plastikowe konewki, a nawet sztućce. 

Ta największa w Polsce akcja sprzątająca tego typu to nie tylko sprzątanie, ale również świętowanie, że udało się to zrobić. W tym roku podczas finału akcji swoje umiejętności akrobatyczne zaprezentowały zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokolik", których występ niejednego widza zaszokował oraz Bartosz Fogt, który oczarował wszystkich magicznym wykonaniem polskich oraz zagranicznych utworów. 

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich wiele atrakcji. m.in. strefę gastronomiczną, w której można było spróbować kiełbaski z grilla, czy strefę dla dzieci, w której najmłodsi mogli spędzić czas z animatorkami lub spróbować pysznej waty cukrowej. 

Jest to świetna inicjatywa, która poprzez zabawę, próbuje nauczyć nie tylko tych najmłodszych, że warto sprzątać śmieci. 

 

(dj, Fot. D. Jerzyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%