Na konferencji prasowej Ministerstwa Handlu Chin odbywającej się 26 lutego, rzeczniczka prasowy He Yongqian, odpowiadając na pytania dotyczące zbliżającej się VI rundy chińsko-amerykańskich konsultacji handlowych, poinformowała, że Chiny i Stany Zjednoczone utrzymują komunikację na różnych szczeblach za pośrednictwem mechanizmu konsultacji handlowych.
Jak stwierdziła, strona chińska jest gotowa współpracować ze stroną amerykańską, aby wspólnie wdrażać i podtrzymywać porozumienia osiągnięte podczas spotkania przywódców obu państw w Pusan oraz ich rozmowy telefonicznej z 4 lutego, właściwie zarządzać różnicami poprzez równorzędne konsultacje oraz rozszerzać praktyczną współpracę.
Strona chińska wyraża wolę współpracy ze stroną amerykańską, aby utrzymać zdrowe, stabilne i zrównoważone stosunki handlowo-gospodarcze między Chinami a USA, co przyniesie korzyści obu krajom i całemu światu – oświadczyła rzeczniczka.