Zamknij

Zatrzymali piratów drogowych. Jeden potrącił rowerzystkę, inny jechał w Lesznie 166 km na godzinę!

12:17, 22.02.2021 Aktualizacja: 12:35, 22.02.2021
Skomentuj

W miniony weekend leszczyńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy aż siedmiu kierowcom. Jeden z nich potrącił rowerzystkę.

Tylko w piątek w ciągu kilku godzin funkcjonariusze drogówki ujawnili prawie 60 wykroczeń, w tym 44 przekroczenia prędkości.

Tego samego dnia w Pawłowicach na ul. Mielżyńskich kierujący toyotą yaris 40-letni mieszkaniec gminy Lipno wyjeżdżając z drogi podporządkowanej najechał na 55-letnią rowerzystkę. Kobieta jechała drogą dla rowerów znajdującą się wzdłuż ulicy Mielżyńskich. Rowerzystka przewróciła się i z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci zadecydowali o zatrzymaniu kierowcy toyoty prawa jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Sąd zadecyduje kiedy kierowca odzyska te uprawnienia.  

Pozostałych sześciu kierowców, którym policjanci zatrzymali prawo jazdy, przekroczyli o ponad 50 km/godz. dozwoloną prędkość jazdy w terenie zabudowanym. W takim przypadku prawo jazdy traci się na 3 miesiące. Spotkało to młodych kierowców, w wieku od 23 do 31 lat.

- Wszyscy rozwinęli zawrotne prędkość w terenie zabudowanym - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Niechlubny rekordzista, 24-klatek z Leszna, w piątkową noc jechał mercedesem na Al. Konstytucji 3 Maja z prędkością 166 kilometrów na godzinę, a dozwolona prędkość w tym miejscu wynosi 70 kilometrów na godzinę.

(J.W. Fot. Pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

HejHej

3 2

Gdyby nie było "drogi rowerowej" na ul. Mielżyńskich i kobieta jechalaby drogą to nic by się nie stało. Niestety u nas buduje się śmieszki rowerowe, które przecinają drogi w poprzek, co kilka metrów, co powoduje wielkie niebezpieczeństwo.

13:01, 22.02.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŻycieŻycie

2 0

Za małe mandaty i kary. Mandaty razy "10". Za każde przekroczenie powyżej 50, kolejny pkt karty od każdej dziesiątki rozpoczętej.

14:17, 22.02.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

anetaaneta

1 4

Poproszę o kontakt rodzinę Pani rowerzystki mój e-mail; [email protected]

14:50, 22.02.2021
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

uwagauwaga

1 0

uwaga, wyłudzacz odszkodowań

16:44, 22.02.2021


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%