Zamknij
REKLAMA

Rozmawiasz przez telefon jadąc autem? Obecna kara mocno cię zaboli (zdjęcia)

12.30, 19.09.2022 J.W. Fot. KMP Leszno Aktualizacja: 12.42, 19.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci leszczyńskiej drogówki kolejny raz przyjrzeli się jak kierowcy respektują zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu komórkowego wymagającego trzymania w ręku. Za takie wykroczenie grozi już 12 punków karnych oraz mandat w wysokości 500 zł.

Ustawa prawo o ruchu drogowym zabrania kierującemu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Oznacza to, że jedyną legalną i bezpieczną formą jest korzystanie z zestawu głośnomówiącego lub słuchawkowego.

W miniony piątek, 16 września. w zaledwie dwie godziny policjanci drogówki zatrzymali w Lesznie sześciu kierowców, którzy popełnili to wykroczenie. Pięciu z nich zostało ukaranych mandatem karnym w wysokości 500 zł i 5 punktami karnymi (po staremu).

- Jeden z tych kierowców, 38-letni mieszkaniec gminy Lipno, popełnił jeszcze inne wykroczenia, gdyż kierował audi na niemieckich tablicach rejestracyjnych, który nie jest dopuszczonym do ruchu w Polsce - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Ponadto nie posiadał żadnych dokumentów od tego samochodu oraz nie miał także w pojeździe obowiązkowego trójkąta ostrzegawczego i gaśnicy.

38-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i 6 punktami karnymi. Pojazd, którym się poruszał, został zholowany na strzeżony parking.

 

(J.W. Fot. KMP Leszno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

prokujatorprokujator

3 0

jakie działania prewencyjne stosuje policja azeby zapobiec takim incydentom?ODPOWIEM żadne nikomu niezależy zeby kierowcy przestrzegali przepisów ruchu drogowego 15:37, 19.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kierowca Kierowca

0 0

Punkty za telefon OK, ale mandat niski. Podobnie za jazdę bez uprawnień.... Rozmowy przez telefon w trakcie jazdy stało się utrapieniem. Warto wykorzystać kamery, których przybyło w mieście. 04:11, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%