Pozostawienie kluczyków w samochodzie stworzyło okazję dla złodzieja. Okazał się nim 35-latek z gminy Kościan. Ukradł fiata i uciekał nim przed policją.
To stało się w miniony po południu. Fiat Seicento stał przed posesją w Kościanie. Właściciel auta zostawił kluczyki w stacyjce. Złodziej odpalił silnik samochodu i odjechał. Właściciel Fiata powiadomił policję.
Kilka minut później stróże prawa zauważyli Fiata, chcieli go zatrzymać, ale kierujący zignorował sygnały funkcjonariuszy i zaczął uciekać.
- Pościg zakończył się na ulicy Długiej w Sierakowie, gdzie kierujący został zatrzymany - mówi Jarosław Lemański, rzecznik kościańskiej policji. - Mężczyzna był trzeźwy. Pobrano mu krew do badania na zawartość narkotyków. Później usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu i niezatrzymania się do kontroli drogowej, czyli ucieczki przed policją. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Policja przypomina, że pozostawienie kluczyków w pojeździe, nawet na krótki czas, zwiększa ryzyko kradzieży - kusi złodzieja. Zawsze należy zamykać samochód i zabierać kluczyki ze sobą, nawet jeśli oddalamy się od pojazdu tylko na chwilę.
::news{"type":"see-also","item":"88040"}
::news{"type":"see-also","item":"88046"}
::news{"type":"see-also","item":"88037"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz