Na sygnale

Zamknij
Strażacy zostali zaalarmowani w sobotę 27 czerwca kwadrans po godzinie piętnastej.
Siedmioletni mieszkaniec Leszna wjechał na rowerze w bok autobusu MZK. Do wypadku doszło w sobotę 27 czerwca tuż przed godz. 11 przy Rondzie Gronowo.
Policjanci górowskiej drogówki zatrzymali po pościgu 21-latka, który jechał Volkswagenem z prędkością 114 km/h. Kierowca chciał się zamienić miejscami z pasażerem, bo ma sądowy zakaz jazdy.
Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa wykryła w jednej z firm transportowych oszustwa podatkowe na kwotę ponad 40 milionów złotych.
Rawicz. Za wielokrotne złamanie sądowego zakazu jazdy oraz za ucieczkę przed policją odpowie 34-letni mieszkaniec Rawicza. Złamania zakazu dopuścił się w warunkach recydywy.
Aspirant Leszek Wojtkowiak, dzielnicowy z Osiecznej zaopiekował się młodą, zabłąkaną sarną. Na swoim podwórku znalazła ją mieszkanka tej miejscowości.
Skutki gwałtownej wichury, która przeszła nad Lesznem przed tygodniem wciąż są widoczne. Na terenie przy kościele pw. Świętego Krzyża w Lesznie od potężnego dębu odłamał się pokaźnych rozmiarów konar.
Za posiadanie narkotyków odpowie 27-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego.
Pochodzący z Leszna ginekolog, który przed laty pracował w leszczyńskim szpitalu i kierował Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym, jest oskarżony o okaleczenie pacjentki. Proces rozpoczął się w Sądzie Okręgowym w Poznaniu w czwartek, 25 czerwca. Jednym z trzech obrońców medyka jest leszczyński adwokat Piotr Jóźwiak.
Pijany obywatel Ukrainy, kierujący Skodą, o mały włos nie spowodował wypadku. Gdy drugi kierowca pojechał za nim, sprawca... wskoczył do stawu.
Taką szaleńczą jazdę policjanci leszczyńskiej drogówki przerwali na ekspresówce pomiędzy Rydzyną i Bojanowem.
Do pożaru doszło w środę, 24 czerwca o godz. 14 w Bukówcu Górnym przy ulicy Ludwika Marcinka.
Starsza mieszkanka Leszna straciła 50 tysięcy złotych. Pieniądze zgarnęli oszuści.
Jedna z mieszkanek padła ofiarą internetowych oszustów. Miała zarobić na chałupniczym składaniu długopisów, tymczasem w ciągu niespełna trzech tygodni przelała na różne rachunki bankowe około 22 tysiące złotych.
Strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia na trasie między Nową Wsią a Pawłowicami.