Zamknij
REKLAMA

Włamywacze okradli dom na osiedlu w Lesznie. Co zginęło? Jesienią i zimą jest więcej takich włamań

13:51, 23.09.2019 | Tekst i fot. J.W.
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę wieczorem okradziono dom na jednym z osiedli w Lesznie. Policja przestrzega przed włamywaczami, bo nadchodzi okres, w którym się uaktywniają.

Policja nie udziela informacji, na którym osiedlu doszło do włamania. Wiemy, że rabusie działali pod nieobecność domowników. Do domu dostali się wyłamując okno tarasowe. Skradli pieniądze i biżuterię. Policja nie informuje, jaka kwota padła łupem sprawców, ani ile wynoszą łącznie straty spowodowane włamaniem. Za to apeluje o dokładne zabezpieczanie domów i mieszkań oraz nie trzymanie w nich większej gotówki.

- Jesienią i zimą, gdy szybko zapada zmrok, częściej notujemy włamania do domów i mieszkań - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Stąd nasz apel, aby odpowiednio zabezpieczać posiadany majątek, dokładnie zamykać drzwi i okna, gdy wyjeżdżamy z domu albo wychodzimy z domu nawet na krótko. Przestrzegamy przed pozostawianiem okien uchylonych w pozycji ukośnej. Apelujemy też o natychmiastowe zawiadamianie policji, gdy widzimy osoby podejrzanie kręcące się po osiedlach, podchodzące po kilka razy do domów albo zaparkowany w ustronnym miejscu i - co też się zdarza - pozostający na włączonym silniku samochód na obcych rejestracjach, w którym znajduje się kierowca. Na takie sytuacje uczulajmy sąsiadów, zwłaszcza, gdy na dłużej wyjeżdżamy. Poprośmy zaufanych sąsiadów ich, aby podczas naszej nieobecności doglądali naszego domu, włączali wieczorem światła, opróżniali skrzynkę pocztową itp.

(Tekst i fot. J.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

RydzynaRydzyna

0 1

Może to te złodziejki co na Chrobrego często przesiadują ? Andżela i jej psiapsióła Sylwia(z wrocławia) z *%#)!& nie powinny wychodzić, co jak facet wygląda ? Poszukiwane przez Policję,a cos ich nie moga złapać 14:14, 23.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OkradzionyOkradziony

0 0

Jeśli włamywacz chce się włamać to nie przeszkodzą mu zamknięte okna czy drzwi na zamek bo i tak się wkradnie.
Zamki antywłamaniowe a i tak mi kiedyś okradli mieszkanie też od tego czasu nie trzymam biżuterii i pieniędzy w domu. Policja też nic nie wskóra nasze włamanie zgłoszone było popołudniu a na drugi dzień rano już sprawa umożona więc bez komentarza. 14:30, 23.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA