Zamknij

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków – od czego zacząć i gdzie szukać pomocy?

artykuł sponsorowany + 09:53, 25.09.2023 Aktualizacja: 09:54, 25.09.2023

Inwestycja w przydomową oczyszczalnię ścieków to dobry sposób na ograniczenie wydatków gospodarstwa domowego związanych z wywozem odpadów komunalnych. Aby uruchomić ekologiczną przydomową oczyszczalnię ścieków trzeba przede wszystkim zdobyć niezbędne pozwolenia, zgłosić chęć budowy do urzędu oraz przeprowadzić prace ziemne, bez których montaż przydomowej oczyszczalni ścieków byłby po prostu niemożliwy.

Procedury związane z wybudowaniem przydomowej oczyszczalni ścieków trzeba zacząć od kontaktu z lokalnym zakładem wodno-kanalizacyjnym. Trzeba upewnić się, że dana nieruchomość nie ma możliwości podłączenia do publicznej sieci kanalizacyjnej. To warunek, który trzeba spełnić, aby móc legalnie zainwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – jak zgłosić chęć budowy oczyszczalni?

Jeśli planujesz inwestycję w przydomową oczyszczalnię ścieków, musisz przede wszystkim zgromadzić szereg niezbędnych dokumentów. Bez tego legalne przeprowadzenie prac ziemnych i uruchomienie ekologicznej oczyszczalni nie będzie możliwe. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek fizycznych działań, musisz przygotować:

  • oświadczenie o prawie własności do nieruchomości, dla której chcesz przygotować przydomową oczyszczalnię ścieków,
  • wniosek ze zgłoszeniem budowy oczyszczalni,
  • potwierdzenie zgłoszenia wodnoprawnego.

Potrzebujesz też dokumentacji technicznej przydomowej oczyszczalni, którą planujesz wybudować przy swojej nieruchomości. Przyda się też opinia geotechniczna, a także oświadczenie wydane przez zakład wodno-kanalizacyjny na danym terenie, które potwierdza, że nieruchomość nie ma możliwości fizycznego podłączenia do publicznej sieci.

Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestii przygotowanie niezbędnych dokumentów oraz przeprowadzenia prac ziemnych, koniecznie skontaktuj się z rzetelną firmą o wieloletnim doświadczeniu w branży, której ofertę znajdziesz na stronie robotyziemneleszno.pl.

Instalacja przydomowej oczyszczalni ścieków – krok po kroku

Pierwszy krok potrzebny do zbudowania systemu przydomowej oczyszczalni ścieków to wykonanie przyłącza budynku do miejsca, w którym powstanie oczyszczalnia wraz z osadnikiem. Tutaj kluczowe jest utrzymanie spadków rur, które powinny wynosić ok. 2-3% na całej długości instalacji.

Drugi etap prac związanych z budową przydomowej oczyszczalni ścieków to ułożenie zbiornika dla instalacji. Tutaj potrzebne będzie wykonanie głębokich wykopów, które pozwolą na umiejscowienie zbiornika zgodnie z zaleceniami producenta.

Następny etap to przygotowanie systemu rozprowadzania oczyszczonych ścieków do gleby. Dzięki temu nie ma konieczności częstego opróżniania zbiornika oczyszczalni tak, jak ma to miejsce w przypadku szamba.

Po przeprowadzeniu niezbędnych prac ziemnych i podłączeniu instalacji nie pozostaje nic innego, jak sprawdzenie poprawności działania systemu oraz uruchomienie przydomowej, ekologicznej oczyszczalni.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – ile to kosztuje?

Całkowite koszty związane z wybudowaniem przydomowej oczyszczalni ścieków są uzależnione przede wszystkim od tego, jak duży osadnik zostanie zamontowany, a także jaka będzie odległość oczyszczalni od nieruchomości. To, ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków z montażem, jest uzależnione też od rodzaju wybranej oczyszczalni oraz producenta osprzętu, który zostanie zamontowany. Średnie ceny montażu przydomowej oczyszczalni ścieków oscylują w granicy od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Interesujesz się marketingiem dla swojej strony Internetowej? Odiwedź stronę 4rtweb.pl, aby dowiedzieć się weicej na ten temat.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%