Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać najlepsze opony do swojego samochodu?

10:19, 10.12.2021 | materiały partnera

Jakie opony wybrać do twojego samochodu? Z pozoru to pytanie nie wydaje się trudne, ale zakup odpowiedniego ogumienia nierzadko wymaga skorzystania z konfiguratora doboru opon. Zobacz o czym należy pamiętać przy poszukiwaniu i wybierz najlepsze opony do swojego samochodu.

Kiedy kupujesz opony letnie, musisz odpowiednio dopasować parametry nowego ogumienia do samochodu osobowego, którym jeździsz. Jakie opony będą najlepsze do twojego auta? Sprawdź, co musisz znać, żeby wyposażyć samochód w właściwe ogumienie.

Kiedy należy zmienić opony na nowe?

Przegląd opon w samochodzie powinien odbywać się regularnie, zazwyczaj przy okazji wymiany opon na zimowe oraz w momencie, kiedy zakładasz opony letnie. Warto wtedy dokładnie przyjrzeć się gumie i ocenić jej stan. Głównym wyznacznikiem stanu opon jest bieżnik. Guma ściera się nawet jeśli jeździsz spokojnie, dlatego bez względu na to jak prowadzisz czy po jakich drogach się poruszasz, opony z czasem ulegają zużyciu. Bieżnik powinien być wyraźny i głęboki. Jeśli ma mniej niż 1,6 mm, można śmiało mówić o tzw. łysej oponie, którą należy jak najszybciej zastąpić nowym ogumieniem. Szereg możliwości zakupu nowych opon znajdziesz na stronie https://noweopony.pl/opony/letnie/215/60/r17. Jakość gumy pogarsza się wraz z wiekiem opony. Ważne są tu wskazówki producentów, którzy nierzadko umieszczają na swoich produktach informacje o żywotności opon. W zależności od poszczególnych marek, takich jak Continental czy Michelin, żywotność opon może wynosić do około pięciu lat. Z biegiem lat materiał, z którego wykonane są opony staje się kruchy, a przez to bardziej podatny na awarię. DO oceny stanu opony niepotrzebne są specjalistyczne testy. Czasami możesz odczuć różnicę podczas jazdy. Wystarczy zahamować. Łyse opony wydłużają drogę hamowania, a także pogarszają przyczepność samochodu do podłoża.

Gdzie szukać informacji o oponach dla konkretnego auta?

Właściwych parametrów opony nie trzeba daleko szukać. Jeśli chcesz kupić model w odpowiednim rozmiarze, najważniejsze informacje znajdziesz w kilku miejscach w samochodzie. Rozmiary możesz znaleźć na wewnętrznej stronie drzwi od strony kierowcy, na wewnętrznej stronie pokrywy wlewu paliwa lub w schowku w desce rozdzielczej. Zawsze możesz uruchomić konfigurator doboru opon, który podpowie ci, jakie ogumienie będzie optymalnego dla twojego samochodu. Jeśli okaże się, że potrzebujesz 17-calowych opon letnich  o profilu 45, wystarczy że wejdziesz na stronę https://noweopony.pl/opony/letnie/225/45/r17 i kupisz produkty wysokiej klasy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%