Zamknij

Inwestycje mieszkaniowe Wrocław – na co zwrócić uwagę?

09:12, 21.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:15, 21.09.2022

Prężnie rozwijający się Wrocław przyciąga nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, lecz także osoby z innych województw. Tu poszukują one pracy, planują ścieżkę edukacji lub poszukują miejsca, w którym będą mogły wygodnie mieszkać razem z rodziną. Rosnący popyt na wrocławskim rynku nieruchomości sprawia, że miastem tym coraz częściej interesują się zarówno deweloperzy, jak i inwestorzy. Chcąc zakupić nieruchomość we Wrocławiu, należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Przedmieścia czy ścisłe centrum? Poznaj swoją grupę docelową

Inwestorzy, którzy dopiero planują wejście na rynek nieruchomości, często zastanawiają się, czy lepszym wyborem będzie zakup mieszkania położonego na przedmieściach, czy też możliwie najbliżej centrum miasta. Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie – wszystko zależy od oczekiwań i preferowanego stylu działalności. Jeśli zamierza się zakupić mieszkanie, by przeznaczyć je pod wynajem, warto odpowiedzieć sobie na pytanie o to, kim będzie potencjalny najemca. Określenie grupy docelowej pomoże podjąć lepszą decyzję.

Dlaczego ma to znaczenie? Znajomość preferencji danej grupy pozwoli łatwiej wybrać nieruchomość dopasowaną do jej potrzeb. Dla przykładu, stanowiący duży procent najemców studenci chętniej wynajmują lokale położone blisko budynków uczelni oraz przystanków komunikacji miejskiej. Grupa ta chętnie współdzieli mieszkania, by optymalizować koszty z tytułu najmu. Studenci często decydują się na wynajem mikroapartamentów, małych kawalerek czy pokojów w centrum. Skrajnie odmienne potrzeby mają z kolei rodziny z dziećmi. Ten typ kupujących lub najemców chętniej wybierze spokojne przedmieścia niż hałaśliwe centrum miasta, ceni sobie także łatwy dostęp do zielonych terenów rekreacyjnych i wygodnych, bezpiecznych dróg dojazdowych.

Jaki metraż i układ pomieszczeń wybrać?

Kwestią, której nie należy pomijać podczas podejmowania decyzji o zakupie mieszkania, jest także rozkład poszczególnych pomieszczeń w przestrzeni danego lokalu. Wynajmujący oraz kupujący cenią sobie pokoje nieprzechodnie oraz układ gwarantujący lokatorom możliwość poczucia się swobodnie we własnym mieszkaniu. W przypadku nieruchomości o większej liczbie pokoi przyda się także dostęp do więcej niż jednej łazienki i toalety. Warto też zwrócić uwagę na to, czy dane mieszkanie posiada balkon oraz dostęp do garażu lub miejsca parkingowego.

Lokale o niewielkim metrażu, takie jak kawalerki czy mikroapartamenty, są chętnie wybierane przez studentów ze względu na niższe ceny wynajmu. Z kolei rodziny z dziećmi nie zadowalają się niedużą dostępną przestrzenią i wybierają większe mieszkania, zwykle trzy-, cztero- lub pięciopokojowe.

Jak nawiązać współpracę z wiarygodnym deweloperem?

O czym jeszcze pamiętać, planując inwestycje mieszkaniowe? Wrocław to miasto, w którym działa mniej inwestorów niż w Warszawie czy Krakowie, a zatem stosunkowo łatwiej tu o znalezienie atrakcyjnej oferty. Przed podpisaniem umowy deweloperskiej konieczne jest jednak upewnienie się, że dany deweloper to wiarygodny podmiot.

Planujesz inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu? W celu ustalenia, czy masz do czynienia z rzetelnym sprzedawcą, zweryfikuj status danej firmy oraz upewnij się, że działa ona na polskim rynku legalnie. Zasięgnij także opinii o deweloperze – w tym celu możesz przeprowadzić rekonesans na tematycznych forach lub grupach w internecie. Możesz też nawiązać kontakt z mieszkańcami inwestycji mieszkaniowych zrealizowanych przez danego dewelopera i upewnić się, że dotychczas wywiązywał się on z zawieranych umów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%