Zamknij

5 sposobów na wypełniacz w paczce

08:27, 15.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:00, 15.11.2022

Umieszczenie przesyłki w kartonie to tylko jeden z kroków do jej prawidłowego transportu kurierem. Nie wolno dopuścić do sytuacji, w której zawartość paczki mogłaby przemieszczać się w trakcie przenoszenia i przewożenia. To prosta recepta na uszkodzenie towaru. Dlatego tak bardzo istotne jest wypełnienie wnętrza paczki, które stabilizuje pozycję znajdujących się wewnątrz przedmiotów, unieruchamia je, a także stanowi dodatkową warstwę zabezpieczenia. Jakich materiałów można użyć jako wypełniacza do paczki? Oto pięć przykładów!

  1.  Pianka do pakowaniaPianka do pakowania ma wiele form. Może przyjmować dowolne kształty od rolek, przez płachty po małe fragmenty wsypywane do kartonu. Na rynku dostępne są również pianki w specjalnych kształtach, w tym obramowań i narożników, które pozwalają zabezpieczyć krawędzie przewożonego towaru. Możliwość swobodnego dostosowania pianki do zawartości paczki jest jej główną zaletą. To również tani wypełniacz i z założenia przeznaczony do wielokrotnego użytku. Jednak pianka ma również swoje wady. W przypadku regularnych wysyłek należy wygospodarować sporo przestrzeni do jej magazynowania. Ponadto pianka unieruchamia przedmioty jedynie częściowo, więc nie nadaje się do pakowania towaru wyjątkowo wrażliwego na uszkodzenia. Przede wszystkim jest materiałem niezbyt ekologicznym i trudnym do przetworzenia.
  2. Folia bąbelkowa i poduszki powietrzneDużą popularnością jako wypełniacze do paczek cieszą się folia bąbelkowa, a także sporo od niej większe poduszki powietrzne. Z tego rozwiązania także można korzystać wielokrotnie, chociaż folia bąbelkowa ma swoich zwolenników jako zabawka, a wówczas szybko traci swoją właściwość. Zaletą folii bąbelkowej oraz poduszek powietrznych jest dobra amortyzacja towaru, a także symboliczna masa wypełniacza. Jeśli chodzi o wady, tworzywo nie jest biodegradowalne i raczej nie nadaje się do recyklingu.
  3. StyropianDość sprawdzonym lekkim wypełniaczem jest styropian. Przedmioty kupione w sklepach często są nim zabezpieczone w oryginalnych opakowaniach, a wówczas styropian doskonale przylega do towaru. Warto zachowywać na przyszłość zarówno kartony, jak i styropianowe wypełnienie, bo mogą przydać się przy kolejnym transporcie. Wada styropianu polega na tym, że chociaż jest lekki, zajmuje sporo przestrzeni. Oprócz dedykowanych zabezpieczeń produktów na rynku dostępne są też tak zwane chipsy styropianowe, czyli nieduże fragmenty swobodnie wsypywane do kartonu.
  4. Papier i makulaturaPrzynajmniej z ekologicznego punktu widzenia, a także ze względu na oszczędność warto szukać wypełniaczy, które i tak posiadamy na podorędziu. Do takich z pewnością należy papier. Przygotowując przesyłkę można sięgnąć między innymi po specjalny papier pakowy, który dobrze amortyzuje uderzenia i jest dostępny w rolkach. Jednak w tej samej roli równie dobrze spiszę się makulatura. Strony niepotrzebnych gazet po ściśnięciu zyskują całkiem sporą objętość. Papier jest oczywiście łatwy w recyklingu.
  5. Pocięte kartonyTa sama zaleta dotyczy pociętych kartonów. Pudełka po przesyłkach warto przechowywać, aby wykorzystywać je w przyszłości, a gdy znajdą się na nich uszkodzenia, można podzielić karton na mniejsze fragmenty i użyć go jako wypełniacza – darmowego, a przy okazji ekologicznego.Oszczędności można też poszukać przy nadawaniu paczki, a w czym bardzo pomocna jest platforma Sendit. Ten broker kurierski umożliwia porównanie ofert wiodących przewoźników w jednym miejscu i wybór najkorzystniejszej. Więcej informacji na temat usługi znajduje się pod adresem: https://www.sendit.pl/firmy-kurierskie/fedex/bialystok.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%