Zamknij
REKLAMA

Elektronarzędzia w działaniu ? porównanie użycia specjalistycznych narzędzi i tradycyjnych sposobów pomiaru

12:16, 18.11.2019 | materiały partnera

Używanie specjalistycznych narzędzi pomiarowych znacznie poprawia jakość pomiaru. Pomiar nie jest robiony metodą tradycyjną, na przykład taśmą pomiarową, więc jednocześnie wyniki może być bardziej precyzyjny. Nie tylko dokładność danych związanych z pomiarem ścian czy długości to zdecydowany plus instrumentów, na przykład dalmierzy czy niwelatorów. Istotny pozostaje czas – dzięki szybkiemu i dokładnemu pomiarowi prace na budowie mogą przebiegać bez żadnych dodatkowych, niepotrzebnych zakłóceń.

A tego najbardziej potrzeba, zwłaszcza jeżeli zespół pracuje według szczegółowego i wymagającego planu. Każdy pomiar jest na wagę złota, a jego precyzyjność pomaga poradzić sobie z kłopotliwymi obliczeniami. Obliczenia te mogą dotyczyć wielu aspektów, ale jedno jest pewna – są bardzo ważne i konieczne w dalszym postępie prac.

Dodatkowe funkcje w elektronarzędziach do pomiaru

Specjalistyczne narzędzia to nie tylko możliwość dokładnego nawet do 2 mm. Wiele narzędzi, na przykład te proponowane przez https://pomiar24.pl/, mają wiele dodatkowych funkcji, chociażby funkcję Malarza. Wiele z nich znacznie ułatwia pomiar w pionie i poziomie, a także w ciężkich warunkach atmosferycznych. Podczas deszczu i wiatru miarka do pomiarów nie sprawdzi się tak dobrze, jak dalmierz laserowy, który dokładnie nakieruje na wybrane punkty i obliczy odległość precyzyjnie. Takie funkcje potrafią bardzo odciążyć osobę, która posługuje się instrumentem – dzięki temu każdy może intuicyjnie korzystać z możliwości tak szybkiego pomiaru. I przede wszystkim tak wygodnego.

Dodatkowo takie urozmaicenia powodują, że obliczenia z pomiarami można przeprowadzić nawet na placu budowy. Aby to zrobić, warto mieć przy sobie komputer, gdyż urządzenia mają zamontowaną technologię Bluetooth, która umożliwia szybki przesył danych poprzez połączenie się z drugim urządzeniem. To zaś sprawia, że urządzenia nie mają sobie równych – wiele z obliczeń można wykonać także na dalmierzu.

Tradycyjne pomiary, czyli niedokładność

Istotą instrumentów pomiarowych jest właśnie dokładność, nie tyko funkcje, które możemy znaleźć w urządzeniu z wyższej półki, w urządzeniu specjalistycznym. Ta dokładność nie będzie problemem podczas układania planu działania na najbliższe dni robocze czy tygodnie. Na pomiary zdejmowane metodą tradycyjną należy czekać o wiele dłużej. Same obliczenia mogą sprawić problem, zwłaszcza w nerwowej atmosferze.

Natomiast dalmierz laserowy czy niwelator ze specjalistycznego sklepu geodezyjnego zadziała cuda. Dosłownie ułatwi pracę i sprawić, że amator poradzi sobie z oszacowaniem kosztów pomalowania ścian czy odświeżenia mieszkania. Proste urządzenie, mieszczące się w spodniach, odmieni pracę na budowie, ale także w policji czy na polu golfowym, gdzie pomiary różnych długości i odległości są bardzo istotne.

Podsumowanie – elektronarzędzia do pomiaru są bardziej dokładne

A sama dokładność pomaga nam wybrać lepszy produkt. Chociaż narzędzia te kosztują o wiele więcej niż taśma do pomiaru, tak naprawdę będą nam służyć dłużej. Warto zastanowić się, co lepiej wybrać – czy wygodę, czy tanie rozwiązanie, które na dłuższą metę jest zupełnie niepraktyczne? Jeżeli chodzi o wybór narzędzia do pracy na budowie, zdecydowanie lepiej zainwestować w sprzęt elektryczny. Pozwoli nam on uzyskać bardzo dobre wyniki w krótkim czasie i nie zawiedzie nas w najbardziej nieoczekiwanym momencie, na przykład przy niepogodzie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA