Zamknij
REKLAMA

Jaką elektryczną szczoteczkę do zębów wybrać?

14:49, 18.11.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kiedy decydujesz się na zmianę szczoteczki manualnej na elektryczną, stajesz przed trudnym wyborem. W sklepach możesz wybierać między wieloma modelami tych urządzeń. Różnią się one zarówno wyglądem jak i metodą oczyszczania zębów, wbudowanymi trybami oraz zestawami, w jakich są sprzedawane. Po jaką ze szczoteczek sięgnąć? W tym artykule, pomożemy ci się zdecydować!

Aby zakup szczoteczki do zębów był rozsądny i przemyślany, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

  • Kto będzie korzystać ze szczoteczki - tylko dorośli, czy także dzieci?
  • Czy szczotkowanie klasyczną szczoteczką podrażnia twoje dziąsła?
  • Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup?
  • Czy chorujesz na paradontozę?
  • Czy są jakieś "zadania specjalne", do których przeznaczona będzie twoja szczoteczka?

Rzetelna odpowiedź na te pytania, ułatwi ci dobranie szczoteczki idealnej do twoich potrzeb.

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

W sprzedaży są trzy podstawowe rodzaje szczoteczek elektrycznych: klasyczne, soniczne i ultradźwiękowe. Aby przybliżyć ich działanie, pokrótce opiszemy, czym się różnią. Więcej informacji na temat tych urządzeń znajdziemy na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/ Opisane są tam różne modele oraz ich właściwości.

Szczoteczki klasyczne

Wyróżniamy wśród nich szczoteczki obrotowe, rotacyjne i pulsacyjne (wykonują jeden z tych rodzajów ruchów bądź ich kombinację - w zależności od modelu). Ich działanie opiera się na wykonywaniu ruchów obrotowych, przód-tył oraz w najbardziej zaawansowanych modelach - także dociskających do zębów. Wiodącym producentem tego typu urządzeń jest marka Oral-B. Szczoteczki klasyczne wykonują zazwyczaj od 8 800 do nawet 48 000 ruchów na minutę. Korzystając z nich, nie trzeba używać określonej techniki szczotkowania - wystarczy przyłożenie urządzenia do oczyszczanej powierzchni i przesuwanie nim po łuku zębowym. Cała płytka nazębna i resztki pokarmowe zostaną usunięte!

Szczoteczki soniczne

To bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, których działanie jest połączeniem dwóch elementów:
wykonywania ruchów wymiatających podłużną główką. Ich największą zaletą jest fakt, że są bezpieczne nawet dla wrażliwych dziąseł,
emitowania fal o częstotliwości dźwiękowej, które powodują powstanie fali aktywnych bąbelków. Porusza się ona na odległość około 4 mm od końcówek włókien, dzięki czemu lepiej oczyszcza przestrzenie międzyzębowe i inne trudno dostępne miejsca.

Szczoteczki soniczne poruszają się szybciej, niż klasyczne - wykonują od 31 000 do 96 000 ruchów na minutę. Ich wiodącym producentem na rynku jest firma Philips Sonicare.

Szczoteczki ultradźwiękowe

To urządzenia produkowane przez firmę Megasonex. Ich działanie opiera się na wytwarzaniu fal ultradźwiękowych o częstotliwości 1,6Mhz = 1.600.000Hz, co odpowiada 96 milionom pulsacji na minutę.

Dzięki swojemu działaniu, szczoteczka ultradźwiękowa może nawet oczyszczać uzębienie bez wykonywania ruchów. Dodatkowo, rozbija struktury bakterii, utrudniając działanie bakteriom próchniczym.

Jaką szczoteczkę kupić dziecku?

Gdy dziecko ukończy trzeci rok życia i nauczy się poprawnie oczyszczać uzębienie szczoteczką manualną - możesz zakupić mu urządzenie elektryczne, klasyczne lub ultradźwiękowe. Nie tylko doskonale oczyszczą one ząbki malucha, który nierzadko samodzielnie nie potrafi dotrzeć w najdalsze zakątki jamy ustnej, ale też (dzięki kolorowej rękojeści lub naklejkom ulubionych bohaterów z bajek) zachęcą do codziennego szczotkowania nawet największą marudę.

Nie polecamy inwestowania w szczoteczkę na baterie, szczególnie dla małego dziecka - łatwo może ulec zalaniu i zepsuciu.

Jaką szczoteczkę do zębów kupić?

To zależy od twoich indywidualnych potrzeb. Jeżeli zależy ci jedynie na prostym szczotkowaniu i satysfakcjonuje cię jeden tryb oczyszczania - wybierz np. Braun Oral-B Viality lub Philips Sonicare EasyClean. Jeżeli natomiast interesuje cię wiele programów pracy oraz bogaty zestaw akcesoriów - zakup Braun Oral-B Genius 9000, Megasonex M8 czy też Philips Sonicare DiamondClean. Możesz też zdecydować się na zakup zestawu dwóch szczoteczek (np. Philips Sonicare FlexCare) lub zestawu szczoteczka + irygator (choćby Waterpik WP 900-E + irygator WP 100).

Zakup odpowiedniej szczoteczki elektrycznej to kwestia indywidualna. Dlatego wnikliwie przeanalizuj swoje potrzeby, zanim się na niego zdecydujesz. Możesz także zadzwonić do zaufanego sklepu stomatologicznego, w którym doradzą ci, jakie urządzenie sprawdzi się u ciebie najlepiej.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA