Zamknij
REKLAMA

Jak konsolidacja kredytów może Ci pomóc?

14:30, 09.03.2020 | materiały partnera

Jeśli posiadasz kilka aktywnych zobowiązań finansowych, a ich spłata zaczyna Cię przerastać, bardzo łatwo możesz wpaść w spiralę zadłużenia. Aby do tego nie dopuścić, dowiedz się, czym jest konsolidacja kredytów.

Co to jest konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów to doskonałe rozwiązanie, które połączy wszystkie Twoje zobowiązania w jedno, dzięki czemu nie będziesz mieć problemu ze spłatą swojego długu i wyjdziesz z kłopotów finansowych.

Konsolidacja kredytów polega na połączeniu wszystkich aktywnych zobowiązań w jedno. Złączenie wszystkich zobowiązań pozwoli Ci otrzymać jedną, niższą ratę, co może się okazać wielką ulgą dla naszego budżetu. Po skonsolidowaniu pożyczek, kredytów i chwilówek możemy obniżyć wysokość kwoty, którą przeznaczamy miesięcznie na spłatę zobowiązań, a także wydłużyć całkowity okres kredytowania. Dzięki temu możesz uniknąć nieterminowej spłaty pożyczki lub kredytu, jeśli przyjąłeś na siebie zbyt wiele i zobowiązania Cię przerosły.

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów to zupełnie nowe zobowiązanie, które powstaje na nowych warunkach i opiera się na nowej umowie. Środki zostaną przeznaczone na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Po podpisaniu umowy, wybrany kredytodawca udzielający konsolidacji, reguluje w imieniu klienta długi u wskazanych wierzycieli. Dotychczasowe długi wygasają i zostają one pozytywnie i całkowicie zakończone. Od tamtej chwili na kliencie spoczywa jedynie obowiązek regulowania należności wobec tego wierzyciela, który dokonał konsolidacji.

Konsolidacja kredytów jest kredytem celowym, co oznacza, że kwota kredytu nie zostanie przekazana na konto kredytobiorcy, ale trafi od razu do wierzycieli na poczet istniejących zobowiązań. Możliwe jest jednak uzyskanie dodatkowych środków, które będzie można spożytkować w dowolny sposób. Nie ma również wymogu, aby konsolidacja obejmowała wszystkie posiadane kredyty czy pożyczki, więc klient ma prawo sam zadecydować czy chce skonsolidować wszystkie swoje długi, czy tylko wybrane. Połączyć można niemal każdy rodzaj zobowiązania m.in. kredyt gotówkowy, ratalny, mieszkaniowy, pożyczki w parabankach, chwilówki, debety i limity na rachunkach i kartach kredytowych.

Jakie są największe zalety konsolidacji kredytów?

Konsolidacja kredytów połączy Twoje zobowiązania i da Ci jeden kredyt, z mniejszą ratą i dłuższym okresem spłaty. Jedna rata będzie mniejsza od sumy kilku pojedynczych, które spłacasz obecnie. Poza tym przez cały okres kredytowania będzie obowiązywała umowa na nowych warunkach, zawarta z kredytodawcą udzielającym konsolidacji. Możesz wynegocjować nowe, lepsze warunki spłaty, aby zobowiązanie nie stanowiło już dla Ciebie problemu.

Dzięki temu unikniesz opóźnień i będziesz musiał pamiętać tylko o jednym terminie spłaty raty, a nie kilku. Zapewni Ci to komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.

Największe zalety konsolidacji kredytów:

  • niższa miesięczna rata,
  • jedna stała rata,
  • możliwość wynegocjowania lepszych warunków spłaty,
  • wydłużenie okresu spłaty zadłużenia,
  • możliwość otrzymania dodatkowej sumy na dowolny cel,
  • powstaje zobowiązanie wobec jednej instytucji, a nie wielu,
  • poprawa sytuacji finansowej,
  • większy komfort psychiczny.

Dla kogo konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów powstała z myślą o osobach posiadających kilka aktywnych zobowiązań, które znajdują się w ciężkiej sytuacji finansowej, wpadły w spiralę zadłużenia lub właśnie tracą kontrolę nad spłatą swoich długów. Osoby takie bardzo często posiadają już negatywne wpisy w historii kredytowej, spowodowane opóźnieniami w spłacie rat i nie mają wystarczającej zdolności kredytowej. W tej sytuacji bardzo ciężko będzie uzyskać pomoc w banku, co spowoduje, że popadniemy w jeszcze większe kłopoty finansowe. Osobie zadłużonej bardzo łatwo jest wpaść w błędne koło, kiedy na spłatę jednej pożyczki, zaciągnie się drugą. Na spłatę drugiej – trzecią... Dlatego, jeśli znajdujesz się w ciężkiej sytuacji – nie czekaj! Skorzystaj z możliwości, jakie daje Ci konsolidacja kredytów!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone