Zamknij
REKLAMA

Szukasz wyposażenia do kuchni? Prezentujemy kuchenki elektryczne

08:36, 23.03.2020 | REKLAMA
Skomentuj

Wydawać się może, że wybór kuchenki to niezbyt skomplikowana sprawa. W końcu urządzenie ma nam służyć przede wszystkim do przyrządzania posiłków, a więc potrzebujemy 4 palników i piekarnika. Jednak wystarczy szybkie zerknięcie w oferty przygotowane przez producentów AGD by przekonać się, że nawet prosta kuchenka elektryczna może być bardziej skomplikowanym sprzętem. Dlatego w naszym poradniku prezentujemy różne rodzaje kuchenek elektrycznych i podpowiadamy, w jakich warunkach najlepiej się sprawdzą.

Kuchenki elektryczne – co masz do wyboru?

Poszukiwania idealnej kuchenki należy zacząć od określenia, jakiego rodzaju sprzętu potrzebujesz – wolnostojący czy do zabudowy. Jesteś na etapie projektowania kuchni? Wybór sprzętów do zabudowy gwarantuje Ci możliwości utrzymania całego pomieszczenia w jednolitej estetyce. Pamiętaj jednak, że sprzęt do zabudowy po ewentualnym remoncie i zmianie wystroju kuchni nadal będzie wymagał obudowania odpowiednimi meblami. Sprzęt do zabudowy jest też droższy, niż urządzenia wolnostojące.

Sprzęt wolnostojący jest tańszy, a oferta dostępna na rynku jest na tyle duża, że z łatwością dopasujesz wygląd kuchenki do reszty pomieszczenia. Sprawdź, jakie kuchenki elektryczne wolnostojące znajdziesz w Neo24.

Kuchenka elektryczna z płytą ceramiczną czy palnikami?

W tym wypadku koniecznie dobierz sprzęt do swoich upodobań. Kuchenka elektryczna nie pozwala gotować na płomieniu, ponieważ nie ma możliwości podłączenia do niej gazu. Do wyboru masz zatem płytę ceramiczną lub palniki podgrzewane prądem. Oba te rozwiązania wymagają zmiany w podejściu do gotowania, a przygotowywanie jedzenia na prądzie trwa dłużej, niż na tradycyjnych palnikach.

Podłączenie kuchenki elektrycznej do sieci

Jeśli decydujesz się na wybór kuchenki elektrycznej pamiętaj, żeby w miejscu, w którym ma ona stanąć, powinno znaleźć się gniazdko elektryczne. Sieci energetyczna w Twoim domu powinna być też przygotowana na większe obciążenie – codziennie gotowanie na palnikach zasilanych przez prąd może doprowadzić do przeciążenia sieci i uniemożliwi jednoczesne korzystanie z kilku urządzeń.

Zalety kuchenki elektrycznej – dlaczego warto ją wybrać?

Kuchenki elektryczne, chociaż nie są najczęściej wybieranymi dzisiaj rozwiązaniami, mają kilka cech, które sprawiają, że to właśnie one pojawiają się w kuchni.

Bezpieczeństwo

Kuchenkę elektryczną docenią przede wszystkim rodzice małych dzieci oraz opiekunowie zwierząt. Podczas przyrządzania posiłków na płomieniu trzeba mieć oczy dookoła głowy, by nikomu dookoła nie przydarzyło się nieszczęście.

Wygoda czyszczenia

Brak żeberek oraz tradycyjnych palników gazowych sprawia, że czyszczenie kuchenki z palnikami elektrycznymi jest znacznie łatwiejsze, niż klasycznej kuchenki gazowej. Sprawa czyszczenia jest jeszcze prostsza w przypadku kuchenki z płytą grzewczą.

Łatwa regulacja piekarnika

Te cechę docenia miłośnicy domowych wypieków. Elektryczny piekarnik umożliwia precyzyjne ustawienie temperatury oraz gwarantuje jej utrzymanie podczas całego procesu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone