Zamknij
REKLAMA

Klimatyzacja przenośna - na co zwrócić uwagę?

14:58, 25.03.2020 | art.sponsorowany

Lato to czas upałów i wysokich temperatur, Kiedy za oknem jest ponad 30 stopni ciężko jest efektownie funkcjonować. Aby dobrze się przygotować do letniego sezonu warto zakupić przenośny klimatyzator. Jest to urządzenie kompaktowe, które każdy z nas może z łatwością przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia. Warto jednak wiedzieć, o czym pamiętać wybierając klimatyzator i podczas korzystania z niego.

Dostępne rodzaje klimatyzatorów przenośnych 

Na początku warto wspomnieć, że w sklepach klimatyzator przenośny dostępny jest w różnych rodzajach. Najpopularniejsze i najczęściej wybierane przez klientów są klimatyzatory ewaporacyjne oraz klimatyzatory na czynnik chłodniczy. 

Pierwszy rodzaj jest idealny dla wszystkich osób, które prowadzą ekologiczny styl życia. Substancją chłodzącą jest po prostu woda. Mechanizm działania urządzenia jest niezwykle prosty. Powietrze wewnątrz urządzenia jest przetwarzane przy pomocy tkaniny i wody, a następnie jest wydmuchane na zewnątrz. Warto jednak podkreślić, że tego typu urządzenia także nawilżają powietrze, jednak mogą się okazać zbyt mało wydajne, żeby ochłodzić większe pomieszczenia. Drugi rodzaj klimatyzatorów przenośnych to modele, których działanie opiera się na wykorzystaniu gazów. 

Klimatyzatory przenośne można także podzielić na jedno oraz dwuczęściowe. Pierwszy rodzaj jest łatwiejszy w użyciu, ponieważ nie wymaga on dodatkowych elementów Wystarczy tylko zamontować specjalną rurę, która będzie wyprowadzała na zewnątrz gorące powietrze. Modele dwuczęściowe przypominają klimatyzatory stacjonarne. Jedna część jest instalowana na zewnątrz, a druga wewnątrz. Działają one o wiele wydajniej. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem klimatyzatora?

Przed zakupem klimatyzatora przenośnego trzeba wziąć pod uwagę szereg niezwykle istotnych parametrów urządzenia. Duże znaczenie ma moc chłodnicza, wydajność, a także przepływa powietrza. Warto zaznaczyć, że im większa jest wartość przepływu powietrza tym szybciej przebiega chłodzenie. 

Wybierając urządzenie, warto także zwrócić uwagę na hałas. Klimatyzator nie powinien działać zbyt głośno, aby nie przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Znaczenie ma również prędkość wentylatora. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest możliwość jego regulacji. Jak twierdzi specjalista do spraw sprzedaży: ważna jest także temperatura, do której można chłodzić pomieszczenia. 

Kupując przenośny klimatyzator, warto także upewnić się, czy w zestawie jest dostępny pilot. Jest to duże ułatwienie, które pozwala na bezprzewodową nawigację urządzenia i dostosowanie jego parametrów do aktualnie panujących warunków i potrzeb osób przebywających w danym pomieszczeniu. Sporym ułatwieniem są także kółka, które umożliwiają przewożenie modelu z miejsca na miejsce oraz specjalny zbiornik na skropliny. Warto dokładnie przemyśleć zakup przenośnego klimatyzatora i wybrać model, który najlepiej się sprawdzi w danej sytuacji. Ceny poszczególnych modeli są niezwykle zróżnicowane i zaczynają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. 

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA