Zamknij
REKLAMA

Manicure w pigułce, czyli zestawienie najważniejszych informacji o pięknych paznokciach

11:11, 01.06.2020 | art.sponorowany

Paznokcie u rąk wymagają prawidłowej, regularnej pielęgnacji. Jeśli nie chcesz wstydzić się, ilekroć ktoś spojrzy na Twoje dłonie, powinnaś sięgnąć po odpowiednie środki.W przeciwnym wypadku możesz nie tylko zrazić do siebie ewentualnego pracodawcę, ale nawet narazić się na długotrwałe i bolesne choroby, jakimi są między innymi grzybica oraz zanokcica. Wolisz nie przekonywać się, na czym dokładnie polegają wymienione dolegliwości? Sprawdź, jak uniknąć nieprzyjemności, dzięki skorzystaniu z zestawu do manicure!
 

Czym właściwie jest i skąd się wziął manicure?

Zanim przejdziemy do informacji związanych stricte z zestawem do manicure, zacznijmy od wyjaśnienia podstawowegopojęcia, jakim jest manicure. Ten pochodzący z języka angielskiego wyraz, wpierw używany był we Francji i brzmiał „manucure”, czyli w dosłownym tłumaczeniu „opieki ręce”. Skąd jednak wziął się w języku trójkolorowych? Podobnie jak wiele innych, znanych powszechnie słów, wyrażenie „manicure”ma swoje korzenie w łacinie. W oryginale były to dwa wyrazy, a mianowicie „manu” oraz „cura”, czylikolejno „ręka” i „opieka”.

Opisana etymologia nie pozostaje oczywiście bez znaczenia dla dzisiejszego przesłania zabiegu kosmetycznego, jakim jest manicure. Można powiedzieć, że polega on właśnie na „opiece nad rękoma”. Innymi słowy, mowa o takich czynnościach, które wzmocnią osłabioną strukturę paznokcia, a także sprawią, że będzie miał odpowiedni, regularny kształt i płytkę.

Profesjonalny salon w domowym zaciszu, czyli zestaw do manicure

Czasy, w których fachowe wykonanie manicure możliwe było jedynie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, na szczęście minęły. Dziś rynek oferuje liczne alternatywy, które nie tylko pozwolą Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale jeszcze uchronią Cię przedsporymi wydatkami spowodowanymi wygórowanymi cenami panującymi w salonach.

Jedną z najpopularniejszych alternatyw jest niewątpliwie zestaw do manicure. Niewielki, przenośny, estetycznie prezentujący się, a przede wszystkim skuteczny – tak można w paru słowach opisać hit ostatnich sezonów, jakim jest wspomniany zestaw. Za sprawą zmiennych głowic, możesz używać go zarówno do szlifowania, jak i polerowania. Precyzja wykonania takiego artykułu ma istotne znaczenie, ponieważ przekłada się na wizualną jakość Twoich paznokci, dlatego sięgaj jedynie po sprawdzone, wysokogatunkowe produkty.

 

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA